Zápas po holým nebom sa vydaril, Wild nadelili Chicagu šesť gólov

V nedeľu sa v TCF Bank Stadium odohral očakávaný zápas Stadium Series pod holým nebom medzi Minnesotou a Chicagom. Pred zrakmi 50 426 divákov sa z triumfu tešili domáci Divosi, ktorí po výbornom výkone zdolali silných Blackhawks vysoko 6:1 a od príchodu trénera Torchettiho si pripísali štvrtú výhru za sebou. Ofenzíva Wild opäť zafungovala a najviac tretí útok. Zažiarili trojbodoví Erik Haula a Jason Pominville, po dvoch bodoch si pripísali Nino Niederreiter a Ryan Carter.

Minnesota Wild – Chicago Blackhawks 6:1 (2:0, 2:0, 2:1)

Góly a asistencie: 4. Dumba (Carter, Fontaine), 8. Vanek PP (Pominville, Reilly), 23. Niederreiter (Haula, Pominville), 31. Pominville (Niederreiter, Haula), 43. Carter (Scandella, Stoll), 54. Haula – 53. Kane (van Riemsdyk, Toews)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon – Scandella, Dumba – Folin, Reilly – Parise, Koivu, Coyle – Zucker, Granlund, Vanek – Niederreier, Haula, Pominville – Carter, Stoll, Fontaine

Divosi hnaní výbornou atmosférou začali odvážne a už v prvom striedaní sa ocitli šanci Coyle s Parisem. Tí sa síce z gólu ešte netešili, v štvrtej minúte však Minnesota už skóre duelu otvorila. Do úniku sa po prihrávke Fontainea dostal Carter, ktorého zakončenie Crawford zlikvidoval, na dorážku Matta Dumbu ale už nárok nemal – 1:0. Wild aj potom pokračovali v aktivite, vybojovali presilovku, v ktorej dokázali zvýšiť svoje vedenie. Presadil sa Thomas Vanek výborným tečom strely od Reillyho. Domáci v prvej tretine veľmi dobre bránili, Chicago do väčších príležitostí nepustili, a tak ju vyhrali 2:0.

Prostredná časť začala početnou výhodou Minnesoty, v ktorej však mohli skórovať oba tímy. Najprv po strele Keitha nevyužil veľkú možnosť Anisimov a na druhej strane potom Crawford vynikajúco vychytal Niederreitera (ktorému pekne nahrával Granlund). Nino Niederreiter si ale o pár minút napravil chuť, keď zakončil krásnu kombináciu na ktorej sa podieľali aj Haula a Pominville. V polovici zápasu už bolo 4:0 a opäť sa presadila tretia formácia. Strelou príklepom z medzikružia nedal brankárovi Hawks šancu Jason Pominville. Skvelý výkon podával aj brankár Dubnyk, ktorý si z každou nebezpečnou sitáciou poradil. Druhá tretina mala pre Minnesotu len jedno negatívum, a to zranenie Zuckera po tvrdom hite Rozsívala.

Pred treťou tretinou urobilo Chicago zmenu v bráne, Crawforda nahradil Darling. Aj ten ale čoskoro inkasoval, prekonal ho Ryan Carter, ktorý mal dostal veľa priestoru a do brány dorazil vlastnú strelu. Hosťom sa nakoniec podarilo zmazať Dubnykovi nulu, gól dal najproduktívnejší hráč NHL Patrick Kane. Kouč Jastrabov Quenneville potom ešte prekvapivo odvolal brankára aj za stavu 5:1, to však vyústilo len do zvýšenia vedenie Wild. Erikovi Haulovi bol pripísaný technický gólpo tom, čo bol faulovaný pri snahe vystreliťdo opustenej brány. V závere mohol ešte viac prikrášliť vydarený zápas Coyle v samostatnom úniku, Darling ale predviedol dobrý zákrok.

Spolu: 6 10 32 10:00 33 36 12 20 430 7 5

3 komentárov k “Zápas po holým nebom sa vydaril, Wild nadelili Chicagu šesť gólov”