Dumba prekvapil rodinnú známu poctou za boj s rakovinou

Melanie Biccum si myslela, že do Minnesoty ide na narodeninovú oslavu. Obranca z Minnesota Wild však mal iné plány. Biccum je žena, ktorá bojuje s rakovinou a žije život, ktorý sa spája s lepšími i horšími dňami. Keď však bola pozvaná do Minnesoty, ani vo sne si nemyslela, že sa stane špeciálnym hosťom Matta Dumba v rámci akcie Hockey Fights Cancer Awareness Night (vo voľnom preklade „Noc povedomia o tom, ako hokej bojuje s rakovinou“), ktorá sa uskutočnila v Xcel Energy Center. 

Oslavoval s ňou i podpísanie kontraktu s Wild

Nedá sa povedať, že Minnesote Wild by sa v súčasnosti darilo. V tabuľke západnej konferencie sú aktuálne na trinástom mieste a športové stávky v ich prípade tiež nevyzerajú najlepšie – na ich víťazstvo Stanley Cupu je v súčasnosti kurz 150.00. Čím sa ale v poslednej dobe môžu pýšiť je krásny ľudský krok Matta Dumba, ktorý potešil rodinnú známu, Melanie Biccum. Ona a jej manžel Brian boli dôležitou súčasťou života Dumba odkedy si pamätá. Biccumovci sú totiž blízki rodinní priatelia Dumbových rodičov – Charlieho a Treena. Rodiny k sebe majú tak blízko, že manželia boli súčasťou oslavy pred dvoma rokmi  lete, ktorá bola venovaná kontraktu Dumba. Ten vtedy s Minnesotou Wild podpísal zmluvu na tridsať miliónov dolárov. Keď sa Dumba o ponuke dozvedel, okamžite volal svojej mame i Melanie a povedal im, že sa s nimi chce stretnúť na golfovom ihrisku, aby to spolu oslávili. 

Aj náročné obdobia videla pozitívne

Keď Melanie pred desiatimi mesiacmi diagnostikovali lymfóm, prinieslo to boj s rakovinou opäť bližšie do domu Dumba. Pre rodinu to bolo naozaj náročné obdobie. Sám Matt povedal, že Melanie je špeciálna dáma, ktorú vníma ako vlastnú rodinu. Dumba pre ňu chcel urobiť niečo špeciálne. Preto začal plánovať poctu vyslovene len pre ňu – uctiť si jej boj so zákernou chorobou priamo pred zápasom. Chcel však, aby to bolo prekvapenie. Ako sa vyjadril, chcel jej ukázať, že jeho rodina je tu pre ňu. A takisto sú tu pre ňu aj ostatní ľudia. Boli obdobia, ktoré boli naozaj náročné, no ona bola schopná prekonať to a vidieť v tom to pozitívne. 

Bojujem za… Melanie Biccum

Plánom bolo povedať Melanie, že bude cestovať z mesta Kelowna v Britskej Kolumbii (kde Biccumovci aktuálne žijú) do Twin Cities, aby oslávili narodeniny viacerých známych a príbuzných. Treena i Scott totiž v podobnom čase oslavujú 50-ku. Biccumovci mali prísť na zápas a zostať do nasledovného dňa, aby si spoločný čas vychutnali. Dumba hovorí, že Melanie nemohla o ničom vedieť. Vraj si však celá rodina musela dávať veľký pozor – keďže sa blížila Noc boja s rakovinou, museli vždy stíšiť televízor, keď o tom bežali reklamy. A to zafungovalo. Keď Biccumovci dorazili, Mattovi rodičia Melanie povedali, že hráč ju chce vidieť ešte pred zápasom. Melanie vtedy odhalil obe časti svojho saka zvnútra, pričom na jednej bolo napísané: I fight for (Bojujem za), na strane druhej: Melanie Biccum. A to ju dostalo.

Špeciálny dres len pre Melanie

Melanie povedala, že mať rakovinu je naozaj náročné. Je však pre ňu neuveriteľné uvedomiť si, že ju podporuje toľko ľudí… A keď vraj uvidela oblek Dumba. Ale oblek bol len začiatok. Mel totiž nevedela, že ju čaká ďalšie prekvapenie, a to tesne pred zápasom. Matt ju požiadal o stretnutie pri šatni a podaroval jej unikátny dres z dielne Hokej bojuje s rakovinou (Hockey Fights Cancer) s jeho hráčskym číslom a jej menom. Povedal jej, že zápas jej venuje. Ako sa ukázalo, jej návšteva Minnesoty však nakoniec aj tak bola o oslavách. Jej chemoterapia bola úspešná a Melanie robí obrovské kroky k tomu, aby sa ochorenia zbavila úplne…

Pridajte komentár