Novoupísaný Nesterenko je plný prekvapení

Možno vás prekvapí fakt, že mladý Nikita Nesterenko vlastne pochádza z Brooklynu v New Yorku. Ďalším prekvapením je to, že Nesterenko toho po rusky veľa nenahovorí. Jeho rodičia totiž imigrovali z Ruska v deväťdesiatych rokoch – v dobe, keď ešte v súčasnosti sedemnásť ročný hráč nebol ani narodený. Nesterenko má v pláne aj naďalej prinášať fanúšikom Wild mnohé prekvapenia. Pracuje totiž na tom, aby sa stal budúcou súčasťou organizácie.

Jeden úspech za druhým

Ďalšou novinkou v mladíkovom športovom živote je to, že bol vybraný do NHL Draft 2019. Ako sa sám vyjadril, už len vedomie, že tím a organizácia doňho vkladajú také veľké nádeje tým, že ho zvolili, hovorí veľa. V budúcnosti by sme si teda mohli online stávkovanie spájať práve aj s jeho menom. Dáva mu to sebavedomie a chuť ísť vpred a stať sa hráčom, ktorého tím potrebuje a chce. Myslí si, že sa takým človekom rozhodne môže stať. Svedčia o tom aj jeho fyzické predpoklady. 17-ročný hokejista meria 183 centimetrov a váži 71 kilogramov. Svoje skúsenosti si cibril na západnom pobreží od Connecticutu až po Lawrenceville School v New Jersey, kde sa mu počas poslednej sezóny podarilo umiestniť 30 gólov a zarobiť si na 20 asistencií. Nesterenko bude počas sezóny 2019/2020 figurovať v Chilliwack Chiefs predtým ako nastúpi na Brown University. 

Vníma sa ako ofenzívny hráč

Ako Nesterenko hovorí, na nové príležitosti v kariére sa teší. Myslí si, že nasledujúci rok bude skvelý a jeho výkony sa budú len zlepšovať. Má názor, že jeho štýl hry sa zlepšuje už počas rokov tréningu a počas rozvojového tábora sa toho veľa naučil, najmä čo sa rýchlosti týka. Dodáva, že v tábore hrajú všetci v takom rýchlom tempe, že vás to skrátka motivuje držať krok. Hovorí tiež, že každý tím, s ktorým hrá, mu prináša radosť z toho, že sa môže učiť nové veci, rásť a zahrať si dobrý hokej. O tom to všetko je. Nesterenko sám seba považuje za ofenzívneho hráča s dobrou prácou s rukami a dobrým rozhľadom na ľade. Tvrdí tiež, že hrať v rýchlom tempe je jedna z jeho najsilnejších predností a prehlasuje, že jeho hra sa vyrovnáva Evgenymu Kuznetsovi z Washington Capitals. Hovorí, že majú rovnaké prednosti a vždy sa snaží projektovať svoju hru do Kuznetsova. Dodáva tiež, že jedna z najdôležitejších vecí, na ktorých ešte potrebuje pracovať, je pravdepodobne jeho sila. Musí teda cvičiť aj mimo ľadu a stať sa silnejším hráčom. Aj vďaka tomu by sa mohol posunúť zas o krok vpred. 

Pridajte komentár