Tretia výhra v rade! Wild zvládli prestrelku s Lightning po predĺžení

Po slabšom štarte sa Minnesota začína rozbiehať. V prvých piatich dueloch vyhrala ren raz,  všetky tri nasledujúce zápasy však vyhrala. Naposledy proti Tampe Bay vo veľmi zaujímavom súboji. Pri výhre 5:4 po predĺžení pritom dvakrát prehrávala o dva góly, no nevzdala sa a v extra čase sa o víťazný gól postaral Mikael Granlund. Na gól mu nahrával aj Alex Stalock, ktorý dostal šancu v bráne Wild.

Minnesota Wild – Carolina Hurricanes 5:4 pp (1:3, 1:0, 2:1, 1:0)

Góly a asistencie: 14. Coyle (Niederreiter), 24. Foligno (Brown, Fehr), 51. Parise (Koivu, Spurgeon), 54. Zucker (Dumba), 64. Granlund (Coyle, Stalock) – 3. Callahan (Stralman, Miller), 11. Gourde (McDonagh, Stamkos), 20. Miller (Hedman, Kucherov), 56. Stralman (Gourde, Palát)

Minnesota Wild: Stalock (Dubnyk) – Suter (A), Dumba, Brodin, Spurgeon, Seeler, Pateryn – Zucker, E. Staal, Read – Parise (A), M. Koivu (C), Granlund – Niederreiter, Coyle, Greenway – M. Foligno, Fehr, J.T. Brown.

Hostia v Xcel Energy Center vyhrávali už v 11. minúte 2:0, trafili sa Callahan a Gourde. Wild reagovali gólom Charlieho Coyla, no do kabín na prvú prestávku šli aj tak s dvojgólovým mankom. V poslednej minúte úvodnej tretiny sa o to postral J.T. Miller.

V druhej časti sa gólovo presadili iba WIld, konkrétne Marcus Foligno po perfektnom blafáku.

V tretej tretine WIld otočili výsledok gólmi Zacha Pariseho a Jasona Zuckera, no v 56. minúte sa o vyrovnanie na 4:4 postaral Stralman, a duel tak išiel do predĺženia.

V ňom Stalock skvele rozohral na Coyla, ten posunul puk Granlundovi, ktorý prekvapil Vasilievskeho presnou strelou.

Gólman Wild Stalock sa v predĺžení niekoľkokrát prezentoval dobrou rozohrávkou a asistenciu si zaslúžil. Vtipne to okomentoval Jason Zucker: „Ovláda puk lepšie ako väčšina našich útočníkov, vrátane mňa.“