Prekvapivý priebeh súboja Minnesota vs. Winnipeg

Bartkowski skóroval vo svojom debute za Wild pred zrakmi viac ako 15-tisíc divákov. Sobotňajší zápas vo winnipegskom Bell MTS Place skočil prehrou domácich 1:3. Minnesota tak zo súboja odišla s dvoma bodmi a prerušila svoju šnúru piatich prehier za sebou.

Najbližšie príde Pittsburgh

Najbližšie si Minnesota zmeria sily s Pittsburghom. Napriek tomu, že Wild bude hrať doma, bude hosťujúci tím obrovskou výzvou. Pittsburghskí „Tučniaci“ totiž majú za sebou päť víťazstiev v rade, všetky v riadnom hracom čase. No aj Winnipeg si vedie tento rok veľmi dobre a je bodovo úspešnejší ako Pittsburgh, ale na Wild tentokrát nestačil. Kurzy zatiaľ vyzerajú porovnateľne a športové stávky preto môžu byť zaujímavejšie naživo. Ich vývoj môžete sledovať napríklad na https://extra.bet365.com/news/sk/Hokej

Bartkowski sa fanúšikom predstavil ako sa patrí

Matt Bartkowski si v drese Minnesoty zahral prvý raz, no fanúšikom nezostal nič dlžný. Úvodný gól zápasu dal práve on, a to už v čase 9:28 v prvej tretine. Pre 30-ročného obrancu to bol jeho ôsmy gól v NHL v rámci 254 zápasov a prvý gól od 25. marca 2017. V Calgary Flames minulú sezónu z osemnástich zápasov odišiel bez gólu, sezónu predtým v 24 zápasoch skóroval raz. Jeho najväčší kariérny úspech predstavovala sezóna 2015-16 vo Vancouveri, kde v 80-tich zápasoch presne trafil šesťkrát. 

Vedenie posilnil Coyle na začiatku druhej tretiny 

Luke Kunin si zarobil svoj prvý bod sezóny vďaka asistencii, ktorá viedla k druhému minnesotskému gólu. Ten umiestnil Charlie Coyle zdvihnutím puku a pripočítal si tak šiesty gól v sezóne. Vďaka tomu Minnesota získala svoje prvé dvojgólové vedenie po viac ako dvoch týždňoch, kedy 13. decembra porazila Floridu 5:1. V poslednej tretine zápasu sa atmosféra stala o čosi napínavejšou, pretože Winnipeg znížil náskok Wild po góle Laineho v presilovej hre. Za stavu 2:1 pre hostí tak na konci zápasu Jets nemali inú možnosť, len odvolať Helleybucka. To však využil Fehr, ktorý spečatil prerušenie šnúry minnesotských prehier tretím gólom pre svoj tím. Zápas tak skončil prehrou domácich za stavu 1:3. Čo sa týka striel na bránku, zápas bol vyrovnaný – Winnipeg sa pokúsil skórovať 27-krát, Minnesota 25-krát. 

Minnesota výhru potrebovala

Hráči Minnesota Wild nastúpili na ľad po šnúre piatich prehratých zápasov. V takom stave prišli do Winnipegu – k súperom, ktorí sú pre hostí jedným z najťažších orieškov. Počas tých piatich zápasov končiacich prehrou pre Wild však nebolo všetko len čierne. Minnesota statočne bojovala v každom z nich, vrátane toho posledného proti Chicagu Blackhawks. Tam sa minnesotským hráčom podarilo vystreliť na bránku až 48-krát, čo je zatiaľ rekord aktuálnej sezóny. Zápas však skončil pre hostí napriek snahe prehrou 2:5. Chicago strieľalo „len“ 20-krát, no ich úspešnosť streľby sa vyšplhala na 25%, zatiaľ čo tá minnesotská dosiahla len niečo cez 4 percentá. Problémom však bolo zakončovanie – Minnesota počas neúspešnej päťzápasovej šnúry dala len raz viac gólov ako jeden. V sobotu to už však bola Minnesota, kto diktoval tempo hry, umiestnila prvý gól a hrala solídnu, konzistentnú hru, ktorou si zabezpečila jedno zo svojich najpôsobivejších víťazstiev sezóny.

Pridajte komentár