Základnú časť Minnesota uzavrie duelom v Arizone

Sezóna NHL sa pomaly blíži k svojmu vyvrcholeniu, ktorým budú boje o Stanley Cup. Tie začínajú už čoskoro a Minnesota v nich nebude chýbať ani v piatom ročníku po sebe. Ešte jej ale zostáva odohrať posledný zápas základnej časti, ktorý ju čaká dnes v noci od 03:00 SEČ v Arizone proti domácim Kojotom. Pre nich to bude rozlúčka so sezónou, keďže do play-off už nemajú šancu postúpiť.

Súpera v prvom kole Wild ešte nepoznajú, keďže ale v Centrálnej divízii skončia na druhej priečke za Chicagom, bude to tím, ktorý skončí na tretej priečke v ich divízii. Najpravdepodobnejšie to vyzerá  na pikantný súboj so St. Louis vedeným bývalým koučom Wild Mikeom Yeom, môže to však ešte byť aj Nashville.

V dnešnom zápase zrejme dostane voľno niekoľko hráčov, medzi nimi bude aj gólman Devan Dubnyk. Šancu v bráne teda dnes dostane po dlhšom čase Darcy Kuemper.

Arizona Coyotes

Arizona sa z tejto sezóny môže azda tešiť iba z dobrej pozície na nadchádzajúcom drafte. Ináč im ročník vôbec nevyšiel, v Západnej konferencii sú až na predposlednom mieste. Za nimi už je iba beznádejné posledné Colorado.

Najproduktívnejším hráčom Coytes sa stane skúsený Čech Radim Vrbata, ktorý bol lídrom tímu vo všetkých ofenzívnych štatistikách. V obrane je veľkou hviezdou Oliver Ekman-Larsson, v obrane je však osamotený. V bránkovisku se pravidelne striedajú skúsený Mike Smith a dosť mladší Louis Domingue.

Porovnanie súperov

Výsledek obrázku pro arizona coyotes
20-10-9-42 bilancia 41-7-8-25
13. miesto v Záp. konferencii,
69 bodov
postavenie v tabuľke 2. miesto v Záp. konferencii,
104 bodov
Radim Vrbata 55 bodov najviac kan. bodov Mikael Granlund 69 bodov
Radim Vrbata 20 gólov najlepší strelec Eric Staal 27 gólov
Radim Vrbata 35 asistencií najlepší nahrávač Mikael Granlund 43 asistencií
Oliver Ekman-Larsson 39 bodov najlepší obranca Ryan Suter 39 bodov
Christian Dvorak +6 najlepší v +/- Ryan Suter +35
Christian Dvorak (Ú) 33 bodov najlepší nováčik Tyler Graovac (Ú) 9 bodov
Mike Smith 91,4 % (54 z.)
Louis Domingue 90,8 % (31 z.)
Justin Peters 90,0 % (3 z.)
Marek Langhamer 87,5 % (1 z.)
úspešnosť zákrokov
 Devan Dubnyk 92,3 % (65 z.)
Darcy Kuemper 90,0 % (17 z.)
Alex Stalock 94,4 % (2 z.)

Predošlé vzájomné zápasy v tejto sezóne

Minnesota Wild – Arizona Coyotes 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 17. Suter (Parise, E. Staal), 32. Graovac, 44. Stewart (Spurgeon), 60. E. Staal (Coyle, M. Koivu) – 59. Perlini (Dvorak, C. Murphy)

Minnesota Wild: Kuemper (Dubnyk) – Suter, Spurgeon (A), Brodin, Dumba (C), Scandella, Folin – Parise, E. Staal, Pominville – Zucker, M. Koivu (A), Granlund – Niederreiter, Haula, Coyle – Stewart, Graovac, Pulkkinen.

Minnesota Wild – Arizona Coyotes 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. E. Staal (Niederreiter, Dumba), 14. Niederreiter (M. Koivu, Pominville), 37. Stewart(Pominville), 53. Niederreiter (Granlund,Pominville) – 12. Perlini (Doan, Stone), 37. Chychrun(Doan, Dvorak), 38. J. McGinn (Goligoski)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Prosser, Folin, Scandella – Niederreiter, E. Staal, Coyle – Granlund, M. Koivu (C), Zucker – Schroeder, Haula, Parise (A) – Pominville, Graovac, Stewart.

Predpokladaná zostava Wild

Parise – Staal – Niederreiter
Granlund – Koivu – Zucker
Coyle – Hanzal – Haula
Pominville – Eriksson Ek– White

Suter – Spurgeon
Brodin – Folin
Scandella – Dumba

Kuemper
(Dubnyk)

Pridajte komentár