Historickou výhru proti „své“ Arizoně zpečetil Hanzal. Wild v play-off narazí na Blues

Poslední utkání základní části na ledě Arizony vyznělo lépe pro hokejisty Minnesoty Wild, kteří díky této výhře získali svůj 106. bod v sezoně. Proto se dnešní utkání zapíše minimálně na rok do historických tabulek klubu, jelikož Wild tímto odehráli svojí nejlepší sezonu v klubové historii. Důležitou postavou byl v Arizoně Martin Hanzal, který se poprvé vrátil do svého dlouholetého působiště. Po čestném buly s kapitánem Doanem byl aktivně viděl i během utkání a ve třetí části přidal pojistku k vítězství 3:1. Minnesota vzhledem k zápasům dalších týmů už zná svého soupeře pro první kolo play-off. Po dvou letech se v osmifinále opět potká se St. Louis Blues.

Arizona Coyotes – Minnesota Wild 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 43. Perlini (Doan, Goligoski) – 5. Haula (Pominville), 11. E. Staal (Coyle, Suter), 54. Hanzal (M. Koivu, Dumba)

Minnesota Wild: Kuemper (Dubnyk) – Brodin, Suter, Dumba, Scandella, Folin, Prosser – Niederreiter, E. Staal, Parise – Zucker, M. Koivu, Haula – Pominville, Hanzal, Coyle – White, Eriksson Ek, Stewart.

Velká sláva čekala před utkáním Shanea Doana. Ten končí kariéru po 21 sezonách. Slavnostní ceremoniál domácím fanouškům poněkud zhořkl po pěti minutách hry, kdy brankář Smith za branku trestuhodně rozehrál a díky tomu Eric Haula dorážel puk do odkryté klece. O dalších šest minut později vedli Wild už o dva góly. Přesilovkou souhru zakončoval z pravého kruhu do horního růžku Eric Staal. Ten využil situaci, kdy brankář soupeře neměl v držení svojí hokejku.

Ve druhé části gól nepadl, ale mnohem více ze hry měli domácí. Blízko ke vstřelení kontaktní branky byl Duclair, jenž ovšem včas nezpracoval dobrou přihrávku a nedokázal zamést puk za přesouvajícího se Kuempera. Ještě blíže byl pak Martinook, jenž tečoval střílenou přihrávku od modré čáry. Kuemper si dobře povyjel z branky a díky dobrému postavení teč dokázal zastavit.

Na začátku třetí části už Kojoti našli recept na minnesotského gólmana. Tvrdou Doanovu střelu z dálky Kuemper jenom vyrazil na druhou vlnu, odkud z první pálil Brendon Perlini a snížil na 1:2. Místo snahy o vyrovnání se ale domácí museli bránit, protože se dopustili faulu. Minnesota dokázala přesilovou hru rychle využít, čím upravila skóre na konečných 3:1. Koivovu střelu z úhlu Smith vyrazil do strany, kde u druhé tyče číhal exarizonský Martin Hanzal. Pro něj už nebylo problém dorazit puk do sítě. Hanzal situaci přešel pochopitelně bez oslav, pouze s úsměvem.
Poslední dvě minuty ještě Kojoti zkusili hru bez brankáře, ale skóre už se nezměnilo ani na jedné straně.

Wild tak končí základní část na druhém místě konference, zatímco Arizona je druhá od konce a místo play-off se může připravovat na červnový draft.