Wild vyhrali dôležitý súboj s Blackhawks, hviezdil Dubnyk

Hoci prvá tretina zápasu proti Chicagu vôbec nevyšla, Minnesota otočila duel a po výhre 2:1 sa teší z dvoch dôležitých bodov proti divíznemu rivalovi. Wild prehrávali po 20 minútach 1:0, za čo mohli byť ešte radi, pretože boli v úvodnej časti jednoznačne horším tímom. Potom sa však vzchopili a gólmi Ryana Sutera a Jonasa Brodina stretnutie otočili. Leví podiel na výhre Divochov má aj brankár Devan Dubnyk, ktorý predviedol 34 zákrokov. Inkasoval iba raz z hokejky Seabrooka.

Chicago Balckhawks – Minnesota Wild 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Góly a asistencie: 13. Seabrook (Kempný, Schmaltz) – 30. Brodin (Zucker, Dumba), 44. Suter (Koivu, Granlund)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Reilly, Prosser – Zucker, M. Koivu, Mikael Granlund – Coyle, E. Staal, Parise – Stewart, J. Eriksson Ek, Ennis – M. Foligno, Cullen, Winnik.

V úvodnej tretine bolo na puku takmer stále Chicago a strelecky jednoznačne dominovalo. Na strelecké pokusy to bolo 41:11(!) a strely na brány 14:5 pre domácich. Preto bolo gól z 13. minúty logickým vyústením priebehu. Po strele Kempného si dorážku našiel Brent Seabrook. Okrem neho mohli skórovať aj ďalší Jastrabi. Wingels trafil konštrukciu brány a niekoľkokrát sa vyznamenal Dubnyk.

Počas prvej prestávky sa podľa pozápasových vyjadrení Boudreau poraidne nakričal na hráčov a zabralo to. Wild v prostrednej časti vyrovnali hru aj stav. V 30. minúte po prihrávke Zuckera príklepom napriahol Jonas Brodin a jeho strela ešte tečovaná chicagskym hráčom skončila za gólmanom Forsbergom.

Víťazný gól prišiel po rýchlom protiútoku Divochov vo štvrej minúte tretej dvadsaťminútovky. Koivu prihral Ryanovi Suterovi, a ten z pravého kruhu vymietol pavučinu v pravom rohu Forsbergovej brány. Chicago potom dokázalo zatalčiť v presilovke päť minút pred koncom, gólu sa ale nedočkalo. Wild zatiaľ hrozili s únikov, Winnik ani Granlund v nich však neuspeli a tak bol konečný rezultát 1:2 v prospech Wild.

Povedali po zápase:

Ryan Suter, obranca MIN: „V prvej tretine sme boli otrasní. Nekorčuľovali sme, nemali sme energiu, strácali sme puky. Hralo sa len v našom pásme,“

Bruce Boudreau, tréner MIN: „Videli ste prvú tretinu. Keď sa dostanú k 41 pokusom oproti našim 11tim a puk majú asi 15 minút v našom pásme, je to zahanbujúce. Ale treba hráčom uznať, že v druhej a tretej tretine sa vzchopili a hrali veľmi dobre.“