Wild sa po štvrtý krát stretávajú s Jets, podarí sa im konečne vyhrať?

Po výhre nad Chicagom čaká na Minnesotu ďalší duel proti divíznemu rivalovi. S Winnipegom si Wild zmerajú sily už po štvrtý a posledný krát v základnej časti, ešte ani raz pritom na kanadský tím nenašli recept. Dvakrát prehrali o jediný gól, naposledy im však najlepší tím divízie doma nadelil debakel 7:2. O motiváciu teda Divosi určite majú postarané. Zápas začína o 01:00 nášho času.

Počas včerajšieho tréningu Minnesoty mal nepríjemnosť obranca Mike Reilly, keď inkasoval puk do tváre a dnes by hrať nemal. Šancu teda vedľa Prossera opäť dostane Gustav Olofsson.

Okrem toho Wild urobili menšie zmeny aj v útočných formáciách. Formácia Zucker–Koivu–Granlund hrá dobre nie je dôvod ju meniť, tréner Boudreau sa však stále snaží nájsť optimálne zloženie druhého a tretieho útoku. Dnes nastúpi Staal s Ennisom a Parisem, Coyle zas bude robiť centra Erikssonovi Ekovi a Stewartovi.

Winnipeg Jets

Líder Centrálnej divízie včera po prehre 2:1 s Chicagom prišiel o sedemzápasovú bodovú šnúru, počas ktorej zaznamenal šesť víťazstiev. V tejto sezóne majú Jets ale v bojoch o Stanley Cup určite najvyššie ciele.

Útočným lídrom Winnipegu je Blake Wheeler, ktorý je s 52 bodmi na šiestej priečke bodovania celej NHL. Fínsky strelec Patrik Laine už v tejto sezóne nastrieľal 20 gólov a len o gól menej má na konte ďalší severan, Dán Nikolaj Ehlers. Priemer bod na zápas si drží Mark Scheifele, momentálne však pre zranenie tímu chýba. Zranení sú aj Adam Lowry a Brandon Tanev, a do dnešného zápasu tak nezasiahnu.

V obrane Jets nikto nevyniká nikto tak, ako v útoku, je však vyrovaná a spoľahlivá. V najlepšom svetle sa okrem skúseného Byfugliena ukazuje Tyler Myers, ktorý je lídrom tímového bodovania obrancov a najlepší je aj v hodnotení plus/mínus.

Bránkovisko tímu má jednoznačného lídra, je ním mladý Connor Hellebuyck. Ten si dlhodobo drží úspešnosť zákrokov nad 92 percent.

Porovnanie súperov

25-1-7-12 bilancia 18-5-4-17
2. miesto v Záp. konferencii,
59 bodov
postavenie v tabuľke 9. miesto v Záp. konferencii,
50 bodov
Blake Wheeler 52 bodov najviac kan. bodov Eric Staal 37 bodov
Patrik Laine 20 gólov najlepší strelec Eric Staal 19 gólov
Blake Wheeler 38 asistencií najlepší nahrávač Ryan Suter 22 asistencií
Tyler Myers 23 bodov najlepší obranca Ryan Suter 28 bodov
Copp, Myers +9 najlepší v +/- Jonas Brodin +13
Kyle Connor (Ú) 28 bodov najlepší nováčik Joel Eriksson Ek (Ú) 6 bodov
Connor Hellebuyck 92,3 % (36 z.)
Steve Mason 89,7 % (11 z.)
Eric Comrie 85,7 % (1 z.)
úspešnosť zákrokov  Devan Dubnyk 91,8 % (28 z.)
Alex Stalock 91,4 % (19 z.)

Predpokladaná zostava Wild

Zucker – Koivu – Granlund
Ennis – Staal – Parise
Eriksson Ek – Coyle – Stewart
Foligno – Cullen – Winnik

Suter – Spurgeon
Brodin – Dumba
Prosser – Olofsson

Dubnyk
(Stalock)

Predošlé vzájomné zápasy v tejto sezóne

Winnipeg Jets – Minnesota Wild 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)

Góly a asistencie: 9. Laine PP (Wheeler, Scheifele), 10. Ehlers (Enstrom, Byfuglien), 40. Laine PP (Scheifele, Byfuglien), 54. Wheeler (Connor, Trouba) – 20. Stewart (Zucker), 31. Koivu (Zucker), 36. Foligno PP (Reilly)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Quincey, Reilly – Zucker, M. Koivu (C), Stewart – M. Foligno, E. Staal, Ennis – Ferraro, Cullen, Kunin – Z. Mitchell, Eriksson Ek, Winnik.

Minnesota Wild – Winnipeg Jets 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Góly a asistencie: 46. Kunin (Niederreiter, Staal) – 8. Connor (Scheifele, Myers), 41. Ehlers

Minnesota Wild: Stalock (Dubnyk) – Suter (A), Spurgeon, Reilly, Brodin, Quincey, Dumba – Niederreiter, E. Staal (A), Kunin – Zucker, M. Koivu (C),  Granlund – M. Foligno, Eriksson Ek, Stewart – Winnik, Cullen, Ennis.

Winnipeg Jets – Minnesota Wild 7:2 (2:2, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 16. Armia (Hendricks, Morrissey), 18. Scheifele (Wheeler, Connor), 31. Trouba (Scheifele, Copp), 35. Perreault (Armia), 46. Connor (Wheeler, Scheifele), 47. Little (Chiarot, Ehlers), 54. Wheeler (Connor, D. Kulikov) – 9. Zucker (Coyle, Olofsson), 14. Stewart (Cullen, M. Foligno)

Minnesota Wild: Stalock (Dubnyk) – Suter, Brodin, Dumba, Quincey, Olofsson – Ennis, E. Staal, Niederreiter – Winnik, M. Koivu, Granlund – Zucker, Coyle, Z. Mitchell – M. Foligno, Cullen, Stewart.

Pridajte komentár