Wild ve třetí třetině smetli Winnipeg čtyřmi góly

Poslední přípravné utkání vyšlo Minnesotě Wild doslova ne jedničku. Proti Winnipegu Jets se dlouho hrál vyrovnaný hokej. Na gól Pariseho z první části hosté rychle odpověděli. Na další trefu si Xcel Energy Center musela počkat až do třetí třetiny, kdy se rozjela velká ofenzíva domácích. Postupně se trefili Reilly, Bertchy, Scandella a Coyle v rozmezí třinácti minut, a Minnesota ta zvítězila přesvědčivě 5:1.

Minnesota Wild – Winnipeg Jets 5:1 (1:1, 0:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 11. Parise (Spurgeron, Coyle), 42. Reilly (Brodin, Koivu), 46. Bertschy (Zucker), 51. Scandella (Brodin, Haula), 55. Coyle (Staal, Spurgeon) – 12. Armia (Morrissey, Perreault)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Reilly, Folin, Scandella, Suter, Brodin, Spurgeon – Coyle, Stewart, Koivu, Parise, Staal, Zucker, Niederreiter, Pominville, Bertschy, Eriksson Ek, Haula, Granlund

V utkání se celkově vyznamenal Devan Dubnyk, ovšem jeho zákrok z první minuty proti úniku Ehlerse se zařadil mezi naprostou třídu. Včas vyrazil z branky a skokem vypíchl Ehlersovi kotouč od hole. V polovině první části hráli Wild úvodní přesilovku a hned byli úspěšní. Spurgeon vynikající a chytrou přihrávkou našel z pravého kruhu u tyče číhajícího Zacha Pariseho, jenž jenom přesně nastavil hůl.
Jets rychle odpověděli. Za necelé dvě minuty Joe Armia zužitkoval svůj důraz na brankovišti a propasíroval kotouč za za čáru.

Ve druhé části měli domácí několik slibných šancí, ty ztroskotaly buď na Hutchisonovi a nebo se domácí vykombinovali sami. Zároveň hráli několikrát ve druhé části oslabení.

Vše podstatné přišlo až v závěrečné dvacetiminutovce. Nejprve zkraje třetiny v přesilové hře napálil od modré kotouč Mike Reilly a jeho dělovka propadla až do sítě. O čtyři minuty později předvedl nádherné sólo v útočném pásmu nováček Christoph Bertschy. Vymíchal dva obránce a nakonec si při bekhendovém zakončení poradil i s gólmanem. Následně třetí přesilovou hru v utkání využil Marco Scandella. Ten nic nevymýšlel. Na levém kruhu napřáhl k hodně tvrdé střele a poslal jí pod horní tyčku. Třetinů snů pak dokonal Charlie Coyle, jenž dostal křížnou přihrávku od Staala před branku. Coyle už jenom v záklonu přesně umístil kotouč za přesouvajícího se brankáře.