Minnesota z waiver listiny získala Fína Pulkkinena!

Minnesota Wild krátko pred štvrtkovým úvodným buly sezóny získala cennú posilu do útoku. 24-ročný Teemu Pulkkinen k Divochom putuje zadarmo, keďže sa im ho podarilo získať z listiny nechránených hráčov, na ktorú ho umiestnil Detroit. Spojenie Fín a Minnesota zatiaľ vždy fungovalo, tak dúfajme, že to tak bude pokračovať. Veď Pulkkinen sa v tíme stretne s tromi krajanmi (Koivu, Haula, Granlund).

Stále mladý Pulkkinen v Detroite počas uplynulých dvoch sezón veľa priestoru nedostal, v nižšej AHL ale hviezdil. Jeho prednosťou je hlavne výborná strela, vďaka ktorej v dvoch ročníkoch AHL nastrieľal úctyhodných 65 gólov. V sezóne 2014-15 bol s 34 gólmi a 61 bodmi dokonca najproduktívnejším hráčom a najlepším strelcom celej ligy. V drese Red Wings pridal v 67 zápasoch 11 gólov. Uplynulú sezónu mal poznačenú zranením ramena.

Zisk fínskeho krídelníka znamená, že jeden z dvojice Zac Dalpe a Christoph Bertschy bude poslaný do AHL. A do ktorého útoku by mal zapadnúť Pulkkinen? To je ťažko predpovedať, určite však má potenciál na to hrať v prvých troch formáciách. A Chris Stewart, ktorý momentálne trénuje v tretej formácii s Niederreiterom a Haulom, je oboznámený aj s pozíciou v štvrtom útoku, takže práve jeho by mohol Pulkkinen nahradiť. Uvidíme, ako sa rozhodne kouč Boudreau.

Pulkkinen bol draftovaný zo 111. miesta v roku 2010, a zaujímavosťou je, že Wild majú v zostave z draftu v tomto roku už piatich hráčov (okrem Pulkkinena sú to Granlund, Niederreiter, Coyle a Zucker).

Pridajte komentár