Wild v druhom zápase podľahli Blues, séria je vyrovnaná

Minnesota Wild a St. Louis Blues si to medzi sebou rozdali aj v sobotu večer a v osemfinálovej sérii Blues vyrovnali stav na 1:1. V Scottrade Center domáci vyhrali 4:1 najmä vďaka hetriku mladej hviezdičky, Vladimira Tarasenka, a výbornému výkonu brankára Jakea Allena, ktorý pochytal niekoľko vyložených šancí Wild a v niektorých situáciách mu pomohlo aj šťastie. Tímy sa teraz sťahujú do Xcel Energy Center, kde je v pondelok v noci na programe tretí zápas série.

St. Louis Blues – Minnesota Wild 4:1 (2:0, 0:0, 2:1)

Góly a asistencie: 14. Tarasenko (Steen, Shattenkirk), 19. Tarasenko PP (Steen, Shattenkirk), 59. Berglund, 60. Tarasenko (Lehtera) – 42. Scandella (Vanek, Coyle)

St. Louis Blues: Allen (Elliott) – Gunnarsson, Pietrangelo, Bouwmeester, Michálek, Jackman, Shattenkirk – Schwartz, Stastny, Oshie – Steen, Lehterä, Tarasenko – Jaškin, Backes, Berglund – Ott, Goc, Reaves

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Brodin, Scandella, Spurgeon, Leopold, Dumba – Zucker, Koivu, Stewart – Parise, Granlund, Pominville – Vanek, Coyle, Niederreiter – Cooke, Brodziak, Schroeder

Minnesota nakoniec nastúpila na zápas s pozmenenou zostavou. Dostali sa do nej Matt Cooke a Jordan Schroeder, ktorí v štvrtej formácii nahradili Bergenheima a Fontainea (ten nehral pre chorobu).

V úvode duelu mali častejšie puk na hokejkách domáci, Wild sa však dostali do šance ako prví. Parise sa dostal k puku po zlej rozohrávke Blues, jeho strelu ale Allen zneškodnil. V 14. minúte zápasu St. Louis využilo prvý dlhší pobyt v útočnom pásme na otvorenie skóre. Presadil sa najlepší strelec tímu v základnej časti Vladimir Tarasenko, ktorý tečoval strelu Alexa Steena od modrej čiary. Minútu pred koncom úvodnej časti už bolo 2:0 pre Blues, opäť skóroval Tarasenko, keď v presilovke (po vylúčení Dumbu) z veľkého uhla zaskočil Dubnyka. Brankár Divochov pri tomto góle nemohol mať čisté svedomie. V prvom stretnutí Minnesota nepustila Tarasenka k ani jednej strele na bránu, v druhom dueli dal mladý Rus prvých dvoch striel dva góly, čo znamenalo, že po prvej tretine šli Wild do kabín s dvojgólovým mankom.

Do prostrednej časti vstúpila Minnesota aktívne, so snahou o kontaktný gól. Vypýtala si aj presilovku a v nej takmer po nevyspytateľnom odraze puku od mantinelu skórovala, Allen však aj s poriadnou dávkou šťastia zastavil puk pred bránkovou čiarou. Potom prišli dve vylúčenia Wild, ktorým sa Divosi ubránili a z brejku dokonca mohli znížiť, Zucker ale netrafil bránu a následnú dorážku kapitána Koiva z uhla do odkrytej brány na poslednú chvíľu vychytal Allen. Po druhej tretine to bolo na strely 19:17 pre Blues, ktorí si stále držali vedenie 2:0

Už po polminúte sekundách tretej dvadsaťminútovky mohli Divosi znížiť po ďalšom čudnom odraze puku, Zuckera však Allen vychytal. Onedlho sa ale Wild konečne dočkali gólu, Marco Scandella pri strele z prvej zlomil hokejku, puk ale skončil v sieti. Minnesote strelený gól vlial sily do žíl, na St. Louis potom vyvinula veľký tlak. Veľkú príležitosť mal po dobrej práci Brodziaka Schreoder, netrafil však bránu. Ešte väčšiu šancu mal po parádnej prihrávke Vaneka Coyle, ktorý nastrelil žrď, od nej sa puk odrazil do chrbta Allena a odtiaľ sa takmer dostal do brány, Backes však tesne pred bránkovou čiarou zaskočil za gólmana. Minnesote sa prevahu nepodarilo zužitkovať na vyrovnanie, práve naopak. Z protiútoku prekonal Dubnyka Berglund. Na konci ešte Wild skúsili hru bez brankára, čo využil na zavŕšenie hetriku Tarasenko. Uzavrel tak skóre duelu na 4:1.

Mike Yeo, tréner Wild: „Myslím, že môžene byť spokojní s víťazstvom na ľade súpera, proti ktorému sa ťažko útočí. Hrali sme dobre aj v druhom zápase, čo je dobrým znamením. Domáci ľad nám však nič nezaručuje. Sú dobrým tímom a rešpektujeme ich, takže vieme, že musíme hrať našu najlepšiu hru.“

Spolu: 1 2 25 6:00 30 41 36 14 437 3 8

2 komentárov k “Wild v druhom zápase podľahli Blues, séria je vyrovnaná”

1. pavel napsal:

Nemohl jsem to včera vůbec překousnout. Protože od druhé třetiny to byla záležitost Wild a mohli vést 2:0 na zápasy. Škoda 🙁