Preview: V treťom dueli Divosi nastúpia aj s Bergenheimom a Fontaineom

V St. Louis sa Wild a Blues podelili po jednom víťazstve, série štvrťfinále Západnej konferencie sa tak do St. Paul presúva za nerozhodného stavu 1:1. Minnesota bude chcieť využiť podporu domácich fanúšikov, v Xcel Energy Center však bude musieť hrať lepšie ako v základnej časti, pretože domácu bilanciu (22-13-6) mala podpriemernú, 19. v NHL. Play-off je ale iná súťaž a aj atmosféra v aréne bude elektrizujúca ako to bolo v minulých rokoch.

Zápas č.3

Minnesota Wild vs. St. Louis Blues

Stav série 1:1

Minnesota sa v dnešnom stretnutí vráti k zostave z prvého duelu série. V sobotu nehral Sean Bergeheim ani Justin Fontaine (ten bol chorý), obaja budú hrať vo štvrtom útoku, kde ich doplní Brodziak. Zo zostavy tak oproti druhému duelu (ktorý Wild prehrali 4:1) vypadnú Schroeder a Cooke.

„V prvom zápas hrali (Bergenheim-Brodziak-Fontaine) dobre a aj v druhom odviedli iní dobrú prácu (Cooke-Brodziak-Schroeder),“ skonštatoval kouč Divochov Mike Yeo pre oficiálnu stránku klubu. „Určite si nemyslím, že štvrtá formácia bola príčinou nejakých problémov. Mala niekoľko dobrých striedaní. Ale v play-off prispôsobujeme zostavu, keď si myslíme, že môžeme byť lepší.“

Pozitívnou správou určite pre Wild je aj to, že dnes bude hrať Jason Zucker, ktorý v poslednom zápase bolestivo utŕžil strelu do ruky.

V bránke sa neočakáva zmena ani od jedného tímu, za St. Louis bude chytať doposiaľ skvelý Jake Allen, v drese Minnesoty si Devan Dubnyk pripíše play-offový debut v domácej aréne a veľmi sa na to teší

„Bude to úžasné. Už sme rozprávali o tom, ako dobre sa tu hrá a aká je to výhoda s takou atmosférou, aká tu vždy je. Bude to moja prvá skúsenosť. Od chlapcov, ktorí tu už play-off hrali, som počul aká tu je skvelá atmosféra. V základnej časti tu je jedna z najlepších atmosfér, takže som si istý, že to bude vynikajúce,“ povedal Dubnyk.

„Minulé play-off sme hrali doma veľmi dobre a fanúšikovia na tom mali veľký podiel. Ale to, že hráme doma nám nič negarantuje,“ upozorňuje Yeo. „St. Louis má dobrý tím. Máme pred nimi rešpekt a viem, že musíme podať náš najlepší výkon.“

Najproduktívnejší hráči tímov v play-off

Wild

Pominville 2B (1+1)
Parise 2B (0+2)

Blues

Tarasenko 4B (3+1)
Shattenkirk 4B (0+4)
Steen 3B (1+2)

Pravdepodobné zostavy:

Wild

Parise-Granlund-Pominville
Stewart-Koivu-Zucker
Niederreiter-Coyle-Vanek
Bergenheim-Brodziak-Fontaine

Suter-Brodin
Spurgeon-Scandella
Leopold-Dumba

Dubnyk

Blues

Jaškin-Backes-Oshie
Steen-Lehtera-Tarasenko
Schwartz-Stastny-Berglund
Ott-Goc-Reaves

Gunnarsson-Pietrangelo
Bouwmeester-Michálek
Jackman-Shattenkirk

Allen

 

Náhradníci Wild: Matt Cooke, Ryan Carter, Jordan Schroeder, Erik Haula, Christian Folin a Nate Prosser

2 komentárov k “Preview: V treťom dueli Divosi nastúpia aj s Bergenheimom a Fontaineom”

  1. pavel napsal:

    Dobrý tah, Berghenheim si zaslouží hrát. I když na druhou stranu Schroeder hrál posledně parádně. Těžko říct, co je teď nejlepší.

    • admin napsal:

      Aj ja si myslím, že by Bergeheim mal hrať, v prvom zápase hral dobre. Tak hral aj Schroeder, je to veľmi vyrovnané. Haula neviem, kedy dostane šancu, minulé play-off síce hral výborne ale je vidieť, že po tejto dosť nevydarenej sezóne mu Yeo neverí.

Pridajte komentár