Wild prehrali siedmy krát po sebe, rozhodol hetrik Ovechkina

Trápiaca sa Minnesota v Xcel Energy Center lídra NHL neprekvapila a sériu porážok natiahla už na číslo sedem. Divosi odohrali s Capitals vyrovnaný zápas, bohužiaľ odchádzajú z neho bez zisku bodov. Washington k triumfu 4:3 doviedol kapitán Alex Ovechkin tromi gólmi v druhej tretine. Na všetky mu nahral Švéd Backstrom. Podobne ako Backstrom zaznamenal tri asistencie aj Zach Parise, ktorého v kariére od míľniku 600 bodov delia už len dva body.

Minnesota Wild – Washington Capitals 3:4 (0:0, 1:3, 2:1)

Góly a asistencie: 32. Coyle (Koivu, Suter), 48. Suter PP (Dumba, Parise), 60. Granlund (Parise, Vanek) – 23. Ovechkin (Oshie, Backstrom), 26. Ovechkin PP (Carlson, Backstrom), 35. Ovechkin (Backstrom), 60. Chimera (Wilson)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon – Scandella, Dumba – Folin, Prosser – Niederreiter, Granlund, Pominville – Parise, Koivu, Coyle – Vanek, Haula, Fontaine – Zucker, Stoll, Carter

Úvod zápasu bol z oboch strán dosť opatrný, prvú strelu na bránu sme videli až po troch minútach. Hra sa potom postupne otvorila aj zásluhou vylúčení. Divochom sa však početné výhody nedarili, nevyužili ani jednu z troch a nemali v nich veľa príležitostí (Parise dvakrát nebezpečne tečoval strelu od modrej), to ale platilo aj pre presilovky Capitals. Najväčšiu šancu na skórovanie v prvej tretine mal po nádhernej prihrávke Vaneka spoza brány Fontaine, vo výbornej pozícii mu ale súper vložil hokejku do strely a tá mierila nad Holtbyho bránu. Po 20 minútach tak bolo 0:0, na strely 10:8 pre hostí. Wild sa celkom darilo limitovať elitnú ofenzívu súpera.

Druhú časť začínal Washington presilovkou, ktorú nevyužil a mohol naopak inkasovať. V oslabení sa do predčíslenia dostal Fontaine, zadovkou našiel Dumbu, jeho strelu ale výborným zákrokom vychytal Holtby. Krátko po uplynutí presilovky sa Caps predsa len tešili z otváracieho gólu. Dubnyka prekonal Alex Ovechkin, ku ktorému sa odrazila zblokovaná strela. O tri minúty neskôr zvýšil vedenie hostí rovnaký hráč. Ovechkin v presilovej hre dorazil do brány strelu odrazenú od zadného mantinelu a dal už svoj 33. gól v sezóne. Divochom sa v polovici duelu podarilo znížiť stav, keď sa dorážkou Koivovej strely presadil Charlie Coyle, a to stojac chrbtom k bráne. Dvojgólové vedenie pre Capitals ale prinavrátil kto iný ako Ovechkin. Ten v 35. minúte aj so šťastím (a opäť z tesnej blízkosti brány) zavŕšil hetrik.

Minnesote sa v tretej tretine podarilo streliť kontaktný gól zásluhou Ryana Sutera a jeho tvrdej strely od modrej počas presilovky. V obrovskej šanci na vyrovnanie sa v 57.minúte po dobrej práci a perfektnej prihrávke Haulu ocitol Zucker, jeho strela bola ale vynikajúco zlikvidovaná Holtbym, ktorý Zuckerovi gól doslova ukradol. Wild sa pred koncom zápasu odhodlali k hre bez brankára, počas ktorej dostali gól na 4:2, do prázdnej brány sa trafil Chimera. Domáci to však ešte skúšali so šiestimi hráčmi, dočkali sa ale iba zníženia stavu štyri sekundy pred sirénou, o ktoré sa postaral Mikael Granlund po dobrej práci pred bránou od Pariseho.

Wild tak od 10. januára prehrali v riadnom čase už desať duelov. Capitals za celú sezónu po 60 minútach prehrali len deväťkrát.

Spolu: 3 6 36 10:00 46 22 14 12 390 4 6

3 komentárov k “Wild prehrali siedmy krát po sebe, rozhodol hetrik Ovechkina”

1. pavel napsal:

Dalo se to čekat. Bohužel sezona začíná být pomalu ztracená 🙁

• admin napsal:

škoda, že akurát pred blížecim sa zápasom Stadfium Series majú takú antiformu…
      Podľa mňa sú Wild tam, kde sú aj kvôli presilovkám a oslabeniam, ktoré s podpriemerné a práve tieto situácie často rozhodujú zápasy.