Wild po ďalšom skvelom výkone zdolali Rangers

Ďalší skvelý ofenzívny výkon Minnesote zabezpečil pokračovanie bodovej série, ktorá trvá už deväť zápasov. Wild si s New Yorkom Rangers poradili 5:2 a vyhrali tretí zápas po sebe. Bodovo opäť zažiaril Fín Mikko Koivu, ktorý si po štyroch bodoch z duelu proti Vancouveru tentoraz pripísal tri za dve góly a asistenicu. Devan Dubnyk si pri návrate do brány po zranení pripísal 21 zákrokov a chytal spoľahlivo. Celkovo je defenzíva Wild veľmi dobrá, veď v posledných ôsmich stretnutiach dostala len 9 gólov.

Minnesota Wild – New York Rangers 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)

Góly a asistencie: 9. Koivu (Vanek, Parise), 38. Dumba PP (Niederreiter, Granlund), 50. Pominville PP (Koivu, Suter), 51. Porter (Fontaine, Suter), 58. Koivu (Carter, Coyle) – 40. Moore (Etem, Glass), 57. McDonagh (Miller, Fasth)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon, Brodin, Scandella, Prosser, Dumba – Parise, Granlund, Pominville – Vanek, Koivu, Zucker – Niederreiter, Coyle, Fontaine – Porter, Stoll, Carter

Už v prvej minúte zápasu sa do brejku dostával obranca hostí Yandle, ktorý bol zastavený Scandellom len vďaka faulu, takže nasledovalo trestné strieľanie. V ňom Yandle neuspel, úradoval Dubnyk a jeho lapačka. Skóre stretnutia tak otvorili Divosi, o čo sa po výbornej prihrávke Vaneka spoza brány postaral kapitán Mikko Koivu. Strelou backhandom prekonal Anttiho Raantu. Ten sa počas úvodnej tretiny porúčal z duelu po tom, čo ho tvrdá strela Scandellu zasiahla do masky. Raantu v bráne nahradil Henriik Lundqvist, ktorý mal pôvodne oddychovať. Lundqvista mohol prekonať Niederreiter, ku ktorému sa dostal puk odrazený zo zadného mantinelu. Mal pred sebou odkrytú bránu, tú však netrafil.

Aj v prostrednej časti sa hral svižný hokej, avšak dlho bez väčších šancí na jednej či druhej strane. V 31. minúte ale mohol pridať druhý gól kapitán Koivu, vo veľkej príležitosti ho perfektne vychytal Lundqvist. Krátko nato faulovala nová posila Minnesoty Stoll a Rangers hrali presilovku. V nej tečovaný puk prešiel cez Dubnyka, pred bránkovou čiarou ho ale ešte zachytil Brodin a zabránil gólu. Aj v oslabení sa Wild dostali do šance, keď Zucker našiel nahrávkou Fontainea, ktorý sa ocitol sám pred brankárom hostí a prekonal ho, gólu však zabránila žrď. V početnej výhode si potom zahrali aj domáci a využili to. Niederreiter predviedol peknú otočku, vystrelil a odrazený puk po jeho pokuse zo vzduchu bejzbalovo dopravil do brány Matt Dumba. V poslednej minúte druhej tretiny mohol zvýšiť náskok Minnesoty Zucker, po peknom uvoľnení sa ale trafil iba konštrukciu brány a z gólu sa naopak tešili hostia. Na 1:2 z pohľadu Rangers znížil deväť sekúnd pred druhou sirénou Dominic Moore, ktorý využil dobrý forčeking svojich spoluhráčov.

V tretej tretine aj do tretice Minnesota nastrelila žrď brány Rangers. Jason Pominville ju trafil strelou z pravého krídla. Ten istý hráč sa však predsalen tešil z gólu. Prišiel v presilovke, keď ho pekne uvoľnil Koivu. Neuplynula ani minúta a už bol rozdiel v skóre trojgólový. Postaral sa o to Chris Porter, ktorý Lundqvista prekvapil dobre umiestnenou strelu z uhla. Wild potom mali niekoľko veľkých šancí na zvýšenie náskoku ale Granlund ani Parise neuspeli a zápas ešte necelých päť minút pre koncom zdramatizoval RyanMcDonagh, ktorý znížil na 4:2. Posledné slovo však mali Divosi. Svoj druhý gól v dueli strelil Koivu, keď dorazil do brány pukus Cartera. Kapitán Wild mal šancu skompletizovať hetrik minútu pred koncom po tom, čo sa dostal do brejku, gólman Rangers ale dobre zakročil.

Spolu: 5 10 35 6:00 28 25 15 11 392 6 4

2 komentárov k “Wild po ďalšom skvelom výkone zdolali Rangers”

1. pavel napsal:

Že je to nenapadlo dřív, dát Mikka a Thomase dohromady :).
    11 gólů za dva zápasy, jsem nadšenej, hlavně že Koivu a Suter a Granlund mají další body!