Divosi doma privítajú Rangerov z New Yorku, Dubnyk späť v bráne

Po výbornom zápase s Vancouverom, čaká na Minnesotu ďalší duel v domácej Xcel Energy Center. Jej súperom tentoraz bude popredný tím Východnej konferencie New York Rangers. Wild majú aktuálne asi najlepšiu formu v sezóne a dnes v noci od 02:00 nášho času sa pokúsia bodovať aj po deviatyrát za sebou. K tomu by mal prispieť už aj gólman Devan Dubnyk, ktorý pre zranenie nechytal od 5. decembra, už je však v poriadku.

Počas absencie tímovej jednotky dostal priestor v bráne Darcy Kuemper, ktorý odchytal štyri zápasy a počínal si veľmi dobre. Vo všetkých získal pre tím aspoň bod a dva vyhral. V tejto sezóne tak má bilanciu 3-0-4 s 92,2% úspešnosťou zákrokov.

Wild svojim brankárom v poslednom čase pomáhajú veľmi dobre, veď v každom posledných siedmich strentutí inkasovali dva alebo menej gólov. V utorok proti Vancouveru pridali aj skvelý výkon v útoku a výsledkom bol triumf 6:2. Presadilo sa šesť rôznych strelcov, Mikko Koivu aj  Thomas Vanek v dueli získali štyri body. Táto ofenzívna explózia prišla po zmene formácií. S Koivom a Zuckerom hral Vanek, v treťom útoku sa zas stretli Niederreiter, Coyle a Fontaine. Viditeľne to pomohlo, Zucker totiž strelil gól po desaťzápasových suchotách, Niederreiter si pripísal asistenciu a Coyle si vypýtal dve vylúčenia, z ktorých padli dve presilovkové góly.

Je otázne, či sa po vydarenom poslednom dueli dnes v drese Wild predstaví nová posila. Vyzerá to ale tak, že center Jarret Stoll, ktorého si Minnesota stiahla z waiver listiny, by mohol nastúpiť proti svojmu bývalému tímu.

„Nevzali sme si ho preto, aby nehral,“ povedal pre Startribune kouč Mike Yeo. „Je to hráč, ktorý má nášmu tímu čo ponúknuť. Hrá tvrdo a je zodpovedný v defenzíve.“

Zaujímavosťou je, že ak dnes Stoll nastúpi, bude to práve proti tímu, ktorý ho umiestnil na waivers.

„Je zábavné, ako to zariadil hokejový život. Ja sa len chcem dostať do zápasu a zohrať sa s novým tímom. Bude to ale trochu divné… Pre dvoma dňami som s nimi trénoval a teraz budem hrať proti nim. Bude to iné, musím sa však sústrediť na svoju hru,“ povedal Stoll pre nhl.com.

V prípade, že Stoll dnes dostane šancu, mimo zostavy sa zrejme ocitne jeden z trojice Haula, Porter, Carter. Najpravdepodobnejšie je, že zo zostavy vypadne Fín Haula.

New York Rangers

Rangers momentálne nemajú ideálnu formu, z predošlých 10 duelov vyhrali len tri. Naposledy si však poradili s Edmontom 4:2, čo naznačuje, že by sa mohli dosť späť na víťaznú vlnu. V ich prospech hovoria vzájomné zápasy s Minnesotou z minulého ročníka, keď vyhrali oba.

Jazdcov v útoku ťahá maličký Nór Mats Zuccarello, ktorý je s 27 bodmi a 14 gólmi lídrom svojho tímu. Dobre mu sekundujú aj skúsení Derrick Brassard a Rick Nash, ktorí majú na konte 24 respektíve 23 bodov. Medzi útočníkmi sa dobrými výkonmi prezentuje aj nováčik Oscar Lindberg, ten je štvrtým najproduktvínejším hráčom klubu. V obrane sú osvedčené mená ako Keith Yandle či Ryan McDonagh. Proti Wild za Jazdcov pre zranenie nenastúpi útočník Derek Stepan a a ani zadák Dan Girardi.

Veľkú silu má tím z Manhattanu na brankárskom poste. Veľkým kandidátom na najlepšieho gólmana sezóny je už teraz Švéd Henrik Lundqvist, ktorý má viac než 93% úspešnosť zákrokov. Fín Antti Raanta si ako dvojka taktiež počína nadpriemerne (92,23% ).

Porovnanie súperov

15-1-6-7 bilancia 17-2-4-9
4. miesto v Záp. konferencii
38 bodov
postavenie v tabuľke 3. miesto vo Vých. konferencii
42 bodov
Mikko Koivu 25 bodov najviac kan. bodov
Mats Zuccarello 27 bodov
Thomas Vanek 11 gólov najlepší strelec Mats Zuccarello 14 gólov
Mikko Koivu 19 asistencí najlepší nahrávač Keith Yandle 16 asistencií
Ryan Suter 22 bodov najlepší obranca Keith Yandle 17 bodov
Ryan Suter +4 najlepší v +/- Kevin Klein +11
Christoph Bertschy (Ú) 0 bodov najlepší nováčik Oscar Lindberg (Ú) 17 bodov
Devan Dubnyk 91,75% (23 z.)
Darcy Kuemper 92,20% (8 z.)
úspešnosť zákrokov
Henrik Lundqvist 93,02% (25 z.)
Antti Raanta 92,23% (9 z.)

Predpokladaná zostava

Dubnyk (Kuemper) – Suter, Brodin – Scandella, Spurgeon – Dumba, Prosser – Parise, Granlund, Pominville – Vanek, Koivu, Zucker – Niederreiter, Coyle, Fontaine – Porter, Haula, Stoll

Pridajte komentár