V prvom zápase play-off Minnesota neprekvapila, Dallas sa ujal vedenia v sérii

Séria prvého kola play-off Západnej konferencie medzi Dallasom a Minnesotou v piatok nadránom odštartovala a prvý bod série v American Airlines Center získali podľa očakávaní domáci Stars, ktorý v dueli dominovali a Divochom nedali šancu. Vyhrali 4:0, keď po bezgólovej prvej tretine, strelili v druhej i tretej časti po dva góly a Kari Lehtonen v bráne Hviezd za seba nepustil ani jednu z 22 striel hostí. Najmä na útočnej hre Wild bolo cítiť absenciu Pariseho, Vaneka aj Haulu. Bez týchto ofenzívnych opôr bola Minnesota málo nebezpečná a zle hrala aj presilovky.

Dallas Stars – Minnesota Wild 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Góly a asistencie: 24. Faksa (Hemský), 33. Spezza (Eaves, Benn), 55. Eaves PP (Spezza, Benn), 56. Benn do prázdnej brány

Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Klingberg, Goligoski (A), Johns, Oduya, Demers, Russell – Sharp, Eakin, Benn (C) – Eaves, Spezza, Ničuškin – Hemský, Faksa, Roussel – Sceviour, Fiddler (A), Janmark

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter (A), Brodin, Scandella, Dumba, Prosser – Coyle, Koivu (C), Zucker – Pominville (A), Granlund, Niderreiter – Jones, Dalpe, Porter – Fontaine, Stoll, Carter

Oba tímy si uvedomovali dôležitosť zápasu, a tak úvodné minúty boli veľmi opatrné. Dallas však postupne nadobudol veľmi veľkú prevahu a Dubnykovu bránu v prvej tretine ohrozil až 17-krát, kým Minnesota Lehtonenovu len dvakrát a do väčšej príležitosti sa nedostala ani v jednej početnej výhode.  Stars najviac zahrozili v presilovkách, ktoré hrali v úvodnej časti až tri. Dubnyk však predviedol niekoľko výborných zákrokov a puk za seba nepustil ani v závaroch, ktoré domáci mali pred jeho bránou. Raz mu pomohlo aj šťastie, keďže Sharp trafil konštrukciu brány.

V druhej tretine sa Wild smerom do útoku viac osmelili, paradoxne však dvakrát inkasovali. V štvrtej minúte prostrednej časti zafungovala po minnesotskej strate puku v strednom pásme česká spolupráca, Hemský prihral medzi kruhy Radkovi Faksovi, a ten otvoril skóre stretnutia. O pár minút neskôr hostia opäť chybovali a na Dubnyka sa sám rútil Hemský, gólman Divochov mu však puk výborne vypichol hokejkou. Druhý gól ale domáci predsa len strelili, približne v polovici zápasu ukázal svoje majstrovstvo Jason Spezza, keď v rýchlosti najprv naznačil strelu, puk si posunul a až potom vystrelil a Dubnyka prekonal. Následne obidva tímy nevyužili presilovky a v úplnom závere tretiny mohol gól ešte pridať Dallas, backhandové zakončenie Scevioura Dubnyk vyrazil nad seba a puk skončil na brvne.

Do tretej tretiny teda Wild vstupovali za stavu 0:2. A v snahe znížiť zatlačili, gól však nestrelili. Šance im definitívne zmárnilo oslabenie, v ktorom Carter s príležitosti nezakončil a následne na druhej strane Stars zvýšili na 3:0. Presadil sa Patrick Eaves, ktorý do brány dorazil strelu Spezzu. No a Minnesote s trojgólovým mankom necelých päť minút pre koncom neostávalo nič iné, len to skúsiť so šiestimi korčuliarmi. Strelu Dumbu zlikvidoval Lehtonen, Granlundov pokus bol zblokovaný a puk vybojoval Jamie Benn, ktorý strelou do prázdne brány upravil stav na 4:0. V závere ešte fauloval Suter a Sceviour v presilovke trafil tyč, nič to však už nezmenilo na tom, že prvý bod série získal favorizovaný Dallas.

40 B Devan DUBNYK 59:20 28 3 90.32 0 0

2 komentárov k “V prvom zápase play-off Minnesota neprekvapila, Dallas sa ujal vedenia v sérii”

1. pavel napsal:

Čekal jsem větší „řežbu“. Kluci v útoku nepředvedli vůbec nic, až překvapivě dobře Dallas bránil, hlavně střední pásmo jsme fakt nezvládali. Takhle to v sérii určitě nepůjde. Průšvih je, že za tři zápasy jsme dali jeden gól, morálka útočníků asi nebude teď moc vysoká… No uvidíme, co dál, překvapivě Granny hrál dobře (a třeba Coyle špatně). V sobotu to chce zahrát úplně jiné utkání.

2. admin napsal:

Presne tak, strata troch útočníkov bola veľmi citeľná a v útoku slabota. Ale dúfam, že zlepšia tú hru, lebo hráči majú na to kvalitu.