Voľný hráč Sam Anas sa upísal Minnesote

Play-off sa už rozbehlo a všetko sa sústredí na sériu Minnesoty proti Dallasu, vedenie Wild ale nezabúda myslieť aj na budúcnosť. V uplynulých dňoch si zazmluvnilo štyroch hráčov z univerzity (Nick Seelerem, Mario Lucia, Adam Gilmour a Alex Tuch), na ktorých mali Divosi práva, a teraz opäť zalovili v univerzitných vodách a dohodli sa na dvojročnom kontrakte so zaujímavým útočníkom Samom Anasom.

Foto: Nick Caito (courant.com)

22-ročný Anas nebol nikdy draftovaný, za čo môže zrejme aj jeho výška.Hoci má len 173 centimetrov, bol lídrom svojho tímu z Quinnipiac University. V tejto sezóne bol asistentom kapitána a zaznamanenal 50 bodov (24+26) v 43 zápasoch a v produktivite celej ligy sa zaradil na výborné 10. miesto. Anas strávil v NCAA tri ročníky a v každom z nich zbieral primerne viac než bod na zápas. Celkovo si v 121 dueloch pripísal 69 gólov a 63 asistencií, čo dokopy činí 132 bodov.

„Je to inteligentný ofenzívny hráč,“ povedal pre Startribune asistent generálneho manažéra Wild, Brent Flahr. „Na každej úrovni bol v útoku produktívny a tento rok skončil v bodovaní NCAA v top10. Aj keď má menšiu postavu, je veľmi súťaživý a v útočnom pásme sa vie dobre pohybovať.“

Anas je dobrým korčuliarom s technikou a hokejovým myslením, a samozrejme výborným strelcom. Tých Minnesota veľa nemá, a preto do budúcnosti dúfa v jeho rozvoj do tejto roly aj na úrovni NHL.

Budúcej sezónu najnovšia akvizícia Wild najpravdepodobnejšie začne na farme v Iowe. Záložný tím Minnesoty, ktorý posledné dve sezóny skončil na dne AHL a na podobných priečkach sa pohybuje aj tento rok, by tak mohol v nadchádzajúcej sezóne byť výrazne silnejší, keďže sa k talentom ako sú Graovac, Downing, Olofsson (a ďalší) pripoja viacerí zaujímaví hráči. Jedným z nich určite Anas je.

Jeden z krásnych gólov Anasa:

Pridajte komentár