Skvěle! Minnesota zdolala divizního lídra a přibližuje se čelu tabulky

Winnipeg Jets, jakožto nejlepší tým Centrální divize, měl před dnešním utkáním náskok devíti bodů na Minnesotu Wild. „Čtyřbodové“ utkání však Minnesota zvládla a díky výsledkům z posledních dnů se dotahuje na čelo divize. Od druhého místa jí dělí jenom čtyři body. Winnipeg dokázala porazit poprvé v sezoně, a to zásluhou vyrovnaných individuálních výkonů celého týmu. Střelecky se prosadili Granlund, Zucker a ve třetí části potvrdil skvělou střeleckou formu zadáků Matt Dumba, když se z gólu radoval hned dvakrát.

Minnesota Wild – Winnipeg Jets 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 9. Granlund (Suter, Spurgeon), 26. Zucker (M. Koivu, Granlund), 47. Dumba (M. Foligno, Coyle), 54. Dumba (Coyle, M. Foligno) – 41. Perreault (Wheeler, Byfuglien)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Olofsson, Prosser – Ennis, E. Staal, Parise – Zucker, M. Koivu, Granlund – J. Eriksson Ek, Coyle, Stewart – M. Foligno, Cullen, Winnik.

Wild od začátku utkání diktovali tempo hry. Do dobrých příležitostí se dostal Foligno a o chvíli později z bezprostřední blízkosti i Koivu. Byl ale faulován a v následující přesilové hře se domácí dočkali úvodní branky. Klasickou přesilovkovou střelu od modré tečoval před brankou Mikael Granlund.
V další početní převaze mohl zvýšit skóre Spurgeon, jehož střela skončila na tyči. V závěru třetiny se ještě do úniku dostal Stewart, byl ale v tísni, a tak nezakončil zrovna ideálně.

V úvodu druhé části se vše točilo kolem Jasona Zuckera. Nejprve promáchl před prázdnou brankou, poté neproměnil samostatný únik, ale do třetice všeho dobrého se prosadil ve 26. minutě. Koivova střela od zadního mantinelu odrazila před branku právě na hůl Zuckera a ten už neměl těžkou úlohu. Hosté měli stoprocentní příležitost na kontaktní gól v závěru třetiny, a to ve vlastním oslabení. Armia se řítil sám na Dubnyka, ten ovšem předvedl fantastický zákrok, když se vrhl na led a hokejkou přesně vypíchl kotouč útočníkovi od hole.

Po druhé přestávce se hosté konečně dočkali snížení. V rámci přesilové hry přesně nasměroval puk z bezprostřední blízkosti Mathieu Perreault. O další šest minut později už ale byla Minnesota zpět ve dvoubrankovém vedení. Arena vybuchla radostí po nechytatelné dělovce Matta Dumby z pravého kruhu. Hellebuyckovi puk propadl u bližší tyče. O další sedm minut později ukázal znovu Dumba jak jednoduše se dají střílet góly. Na vrcholu kruhů napřáhl k další přesně mířené ráně a ta se zastavila až v síti – 4:1. Pátý gól pak v závěru mohl přidat ještě Parise, tváří v tvář gólmanovi ale zvítězila mrštná lapačka.