Šesti góly Minnesota sestřelila Vancouver

Hokejisté Wild prodloužili bodovou sérii na osm utkání, a navíc Vancouveru i s úroku vrátili předchozí domácí porážku. Tentokrát diktovala tempo hry právě Divočina a vyhrála s přehledem především díky perfektní druhé třetině 6:2. Na výhře mají největší podíl Thomas Vanek a Mikko Koivu, jejichž spolupráce ve druhé formaci klapala na jedničku a oba si připsali čtyři kanadské body! Po třech bodech pak zaznamenal Mikko Koivu. Kuemper si připsal 27 zákroků.

Minnesota Wild – Vancouver Canucks 6:2 (2:0, 4:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Vanek (Parise, Pominville), 13. Zucker (Vanek, Koivu), 26. Parise (Koivu, Vanek), 29. Koivu (Vanek, Proser), 33. Suter (Parise, Koivu), 37. Scandella (Dumba, Niederreiter) – 27. Hansen (H. Sedin, D. Sedin), 47. D. Sedin (H, Sedin)

Minnesota Wild: Kuemper (Bäckström) – R. Suter, Spurgeon, Brodin, Scandella, Prosser, Dumba – Parise, Granlund, Pominville – Vanek, M. Koivu, Zucker – Niederreiter, Coyle, Fontaine – Porter, Haula, R. Carter

Povedenou třetinu se 17 střelami zažila domácí Minnesota, navíc okořeněnou o dvě krásné branky. Tu první vstřelil v šesté minutě Thomas Vanek, jenž stál na konci přesilovkové souhry, při níž si domácí rozebrali vancouverskou obranu. Když Parise už mohl z mezikruží střílet, ještě našel na teč u tyče právě číhajícího Vaneka.
Hosté mohli vzápětí srovnat v přečíslení tři na jednoho, ale Henrik Sedin svým zakončení našel jenom Kuempera. Po celé utkání skvěle hrála minnesotská druhá lajna, jež se také postarala o druhou branku. Po opět oku lahodící souhře se před Millerem dostal k zakončení Jason Zucker. Poprvé sice neúspěšně, ale napodruhé už bekhendem propasíroval kotouč pod Millerovou paží.

S ještě větší útočným nasazením se hráči Minnesoty vrhli do druhé třetiny. Po pěti minutách hry si zahráli další přesilovou hru, kterou zužitkoval Zach Parise. Celkem natřikrát střílel z těžkého úhlu a na třetí pokus de facto z úrovně brankové čáry dokázal protlačit puk za Millera.
V nadcházející minutě Vancouver snížil, když využil špatné rozehrávky mezi Kuemperem a Spurgeonem. Na Jannika Hansena čekala úplně odkrytá branka. Jenže inkasovaná branka Wild vůbec nepoznamenala, ba naopak! Vanek za brankou ukořistil kotouč, přesně přihrál do mezikruží, kde byl Mikko Koivu a ten střelou z první skóroval. Canucks ještě reklamovali ofsajd, ovšem neúspěšně.
Za stavu 4:1 dostali Wild k dispozici čtyřminutovou přesilovou hru a tahle disciplína jim proti Kosatkám vycházela parádně! Při hře čtyři na tři Ryan Suter na vrcholu kruhů nic nevymýšlel a přes clonícího Vaneka poslal puk přesně do sítě. Ani tehdy neměli domácí dost a hned nato si připsali velké šance Coyle a Parise, tentokrát to však byl Miller, kdo se předvedl ve skvělém světle. Nicméně na začátku 37. minuty po Dumbově parádní zadovce ke střele od modré napřáhl Marco Scandella a propálil vše, co mu stálo v cestě. Do šaten se tak šlo za debaklového stavu 6:1.

Canucks sáhli ke střídání v brankovišti, do závěrečné dvacetiminutovky nastoupil Markström. A třetí třetina už přinesla očekávaný průběh. Minnesota už neměla proč se nadále hnát do útoku, vrhla se proto do defenzívy, aby si pohodlný náskok pohlídala. Bratři Sedinové sice dokázali snížit, když Henrik zaútočil po prvém křídle, před brankou poslal na druhou vlnu na najíždějícího Daniela a ten měl už jednoduchou úlohu. Zároveň ale šlo o poslední gólovou akci večera a utkání už se jenom dohrávalo. V závěru se stihli ještě poprat Prosser s Dorsettem.