Wild z waiver listiny získali Jarreta Stolla

Minnesota v utorok posilnila svoje útočné rady, tým že si z listiny nechránených hráčov stiahla skúseného centra Jarreta Stolla. Stoll, ktorý získal s Los Angeles dva Stanley Cupy, bol na waivers umiestnený New Yorkom Rangers. Za jazdcov nastúpil v 29 dueloch a nazbieral v nich 3 body (1+2).

33-ročný Stoll je stredným útočníkom s hokejkou na pravú stranu, ktorý prezentuje zodpovednou hrou na oboch stranách klziska. Divochom by mohol poôcť aj v oslabeniach. Jeho najväčšou prednosťou je buly. V tejto sezóne vyhral 58,9 percent vhadzovaní, pričom z hráčov Wild je na tom na buly najlepšie kapitán Koivu, ktorý má v nich úspešnosť niečo vyše 55 percent.

Kanadský rodák strávil v NHL už 13 sezón, počas ktorých odohral 821 zápasov. Strelil v nich 141 gólov a celkovo nazbieral 382 bodov. Vystriedal tri tímy: Oilers, Kings a Rangers. V tomto ročníku poberá plat 800 000 dolárov. Počas tohto leta sa zviditeľnil aj negatívne, keď bol zatknutý pre držanie kokaínu a hrozilo mu aj väzenie. Stoll priznal vinu a po dohode si odslúžil 120 hodín verejnoprospešných prác.

Stoll by sa mal k tímu pripojiť čo najskôr, dnešné stretnutie proti Vancouveru však ešte nestihne. V drese Minnesoty by tak prvýkrát mohol nastúpiť vo štvrtok, kedy budú Divosi čeliť práve tímu, ktorý ho umiestnil na waiver listinu – New Yorku Rangers.

 

Pridajte komentár