Preview: V Saskatoone sa Divosi stretnú s Oilers

Tri prípravné zápasy už má Minnesota za sebou, pred ostrým štartom základnej časti proti Coloradu ju čakajú ešte tri. Druhú polovicu „prípravákov“ začnú Wild v Saskatoone. V kanadskom meste si zmerajú sily s takmer domácim Edmontom Oilers. Divosi na olejárov vybehnú v mladej zostave zo skúsenejších hráčov nastúpia len Schroeder, Haula, Scandella, Dumba, Folin a rodák zo Saskatonu Darcy Kuemper.

Foto: sports.yahoo.com

Kuemper by v dnešnom zápase mal štartovať v bráne a veľkú podporu bude mať v hľadisku. Mladík, ktorý v Saskatoone vyrástol, očakáva medzi návštevníkmi asi 50 rodinných príslušníkov a priateľov. Na zápas sa podľa vlastných slov tešil už dlhší čas a dúfal, že v ňom nastúpi. Poštastilo sa.

Wild majú zatiaľ v príprave na konte dva výhry a jednu prehru. Naposledy sa zaskveli výhrou nad Columbusom 5:2, pričom tri góly dali v presilovkách. Na každý z nich asistoval Charlie Coyle, tri body v zápase zaznamenal aj rýchlik Jason Zucker. Zucker ani Coyle však preto Oilers hrať nebudú a v neskúsenom útoku by mali byť najväčšími ťahúňmi Erik Haula s Jordanom Schroederom. Čaká sa na to v akom svetle sa prejavia mladíci, pre ktorých to môže byť jedna z posledných šancí upútať trénera Mikea Yea. Ten totiž chce aby v posledných dvoch priateľských dueloch už zohrávali hráči, ktorý nastúpia aj v úvode sezóny proti Avalanche. V Denveri určite chcú byť v zostave aj obrancovia Mike Reilly a Christian Folin, tí dnes môžu svoj potenciál ukázať v spoločnom obrannom páre.

Dnešný súper Minnesoty, Edmonton, v paitok oznámil, že proti Wild za Oilers nastúpi jednotka tohtoročného draftu Connor McDavid, ktorý zatiaľ vo svojom jedinom prípravnom stretnutí zaknihoval dve gólové nahrávky. Okolo McDavida sa buduje pod vedením nového trénera Todda McLellana v Edmontone zaujímavý tím s ambíciou konečne zužitkovať veľký počet talentovaných hráčov. Príprava olejárov vyzerá sľubne: štyri zápasy a štyri výhry.

http://www.hokej.cz/files/logos/edmonton.png vs. http://www.hokej.cz/files/logos/minesota.png
Edmonton Oilers Minnesota Wild
27.9. – 00:00 SEČ, Saskatoon

Zostava Wild:

Keranen – Graovac – Schroeder
Bertschy – Haula – Mitchell
Fedotenko – Dalpe – Bulmer
Hagel – Sutter – Knight/Carey

 

Scandella – Dumba
Reilly – Folin
Olofsson – Strachan/Fortunus

 

Kuemper
Irving

Jeden komentár k “Preview: V Saskatoone sa Divosi stretnú s Oilers”

  1. pavel napsal:

    Dneska hodne „no name“ sestava…

Pridajte komentár