Okleštěná sestava nestačila na Oilers

Do dalšího přípravného zápasu nastoupila Minnesota pouze se čtyřmi hráči ze základní sestavy. Zejména do útoku poslali trenéři celou řadu náhradníků. Wild se proti Oilers nedokázali prosadit ani jednou z pětadvaceti pokusů a prohráli 0:3. Úspěch si připsali alespoň ve cvičném prodloužení.

Edmonton Oilers – Minnesota Wild 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 19. Slepyšev (Draisaitl, McDavid), 50. Klefbom (Schultz, Draisaitl), 58. Klinkhammer (Gryba).

Minnesota Wild: Kuemper (Irving) – Reilly, Folin, Scandella, Olofsson, Dumba, Strachan, Fortunus – Schroeder, Fedotěnko, Dalpe, Sutter, Keränen, Carey, Hagel, Bertschy, Knight, Brassart, Bulmer, Haula, Mitchell.

V úvodu měl velikou příležitost veterán Fedotěnko, proti němuž vytáhl skvělý zákrok edmontonský Nielsson. Na druhé straně to byli naopak mladíci, kdo se dostávali do šancí a jedna z osmnácté minuty se ujala. O tic-tac-gól se postarala souhra McDavid, Draisaitl a zakončující Slepyšev.

Ve druhé části své týmy drželi skvělí brankáři. Nielsson zlikvidoval velké šance Dumby a Bulmera, zatímco Kuemper se doslova vytáhl proti domácím hvězdičkám McDavidovi a Eberleho pokusu.

V poslední dvacetiminutovce už měli Oilers velký tlak a dlouho hosty držel výborný Kuemper, ovšem v padesáté minutě kapituloval po Klefbomově střele od modré. Dvě a půl minuty před koncem normální hrací doby odvolali Wild brankáře a brzy poté dopravil Klinkhammer puk do opuštěné klece. V závěru ještě Folin s Gazdicem předvedli pěstní souboj.

V testovacím prodloužení 3 na 3 uspěli hráči Minnesoty po gólu Erika Hauly.

Už dnes v noci čeká Divočinu další přípravné utkání proti Jets. Tentokrát už ale nastoupí v plné síle.