Minnesota zcela ztratila dobře rozehrané utkání

Zdálo se, že za stavu 2:0 po dvou třetinách dotáhne Minnesota zápas s rivalem z Colorada do vítězného konce. Jenže bohužel. Laviny během šesti minut zcela otočily skóre zápasu, na což nedomácí už nedokázali zareagovat a prohráli 2:3. O minnesotské góly se postarali Charlie Coyle a Tyler Graovac.

Minnesota Wild – Colorado Avalanche 2:3 (1:0, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 9. Coyle (Spurgeon, Suter), 27. Graovac (Brodin, Dumba) – 44. Rantanen (MacKinnon, Barrie), 47. Söderberg (Rantanen, Iginla), 50. MacKinnon

Minnesota Wild: Dubnyk – Spurgeon, Suter, Folin, Brodin, Dumba, Reilly, Prosser – Coyle, E. Staal, Niederreiter – Mikael Granlund (C), M. Koivu, Parise – Pominville, Haula, Zucker – Stewart, Graovac, Z. Mitchell.

Nezvykle extra útočnou první třetinu na obou stranách viděli fanoušci v Xcel Energy Center. Během prvních dvaceti minut totiž Minnesota vypálila na branku 21krát a Colorado 20krát. Z obrovského počtu střel se ujala jediná. Po pár dobrých šancích se domácí radovali v deváté minutě, když přesilovou hru využil Charlie Coyle. Klasický přesilovkový zámek řešil Suter z rohu prudkou přihrávkou do mezikruží, odkud přesně puk za Pickardova záda umístil minnestoský forvard. A o chvíli později mohlo být na domácí straně ještě veseleji. V další početní výhodně totiž Suter od modré trefil tyčku a neuspěl ani dorážející Niederreiter.
Třetina plná střel tak nakonec byla zakončena výsledkem 1:0 pro domácí, byť šancí a střel bylo na obou stranách rozhodně více jak na jeden gól.

Hodně aktivně nastoupili hosté do druhé části. V úvodních minutách byli velice blízko vyrovnání, když Barrie trefil po vyražené střele tyčku. Následnou dorážku do prázdné branky zlikvidoval útočník Niederreiter skluzem do brankoviště. Wild přečkali úvodní velký nápor a sami se vrhli do útoku, který byl brzo úspěšný. Udeřila čtvrtá formace zásluhou krásného gólu Tylera Graovaca. Ten nejprve v rohu kluziště předvedl otočku, natlačil se před branku, kde napodruhé v pádu skóroval střelou pod horní tyčku.
Zbytek třetiny už měl klidnější průběh, Minnesota mohla ještě navýšit vedení v přesilové hře a následně byl blízko druhé trefě Coyle, který dorážel z velkého úhlu a ač překonal Pickarda, puk těsně minul prostor mezi třemi tyčemi.

Minnesota mohla navýšit své vedení během další přesilovky, hodně blízko tomu byl Koivu, ovšem nestalo se tak a soupeř pořádně trestal. Během pár minut Wild své vedení ztratili. Nejprve z ničeho udeřil Mikko Rantanen, který zůstal nepokrytý na pravém kruhu a po MacKinnonově přihrávce dorážel do téměř odkryté klece. O pár minut později hráli hosté přesilovou hru a Carl Soderberg využil šťastného zastavení puku na brankovišti a nadvakrát překonal bezmocného Dubnyka. Jako domeček z karet se rozsypalo vše, co Wild budovali celé utkání, protože v polovině třetiny už prohrávali 2:3. Rozjetý Nathan MacKinnon se prosmýkl kolem obránce a skrytou střelou přes druhého umístil puk k pravé tyčce.
Překvapivou a velice těžkou situaci už Minnesota vyřešit nedokázala. K dispozici sice měla ještě devět minut herní doby, pár dobrých střel a hru bez brankáře, ale nic z toho už k vyrovnání nevedlo. Ztratila tak téměř vyhrané utkání před vlastními fanoušky během necelých šesti minut.