Přestali jsme hrát, tohle nejsme my, nechápal Devan Dubnyk

Mělo to být utkání, ve kterém měla Minnesota Wild najít ztracenou chuť střílet góly a konečně si připsat jisté vítězství. Po dvou třetinách to tak vypadalo, Wild vedli nad Coloradem 2:0 a na začátku třetí bylo blízko třetího gólu. Jenže opak byl nakonec pravdou, Avalanche stačilo šest minut, aby dokonali obrat na konečných 3:2.  „Od spousty hráčů potřebuji vidět mnohem více,“ pohrozil po porážce trenér.

„Když v utkání vedete, musíte být zároveň schopní tento náskok tento náskok uhájit. V téhle lize není možné vyhrát každý zápas 1:0 nebo 2:1,“ pokračoval po utkání Boudreau. „Spousta hráčů musí podávat jiné výkony, kdy naposledy měl některý z nich vícebodový večer?“

Popel na hlavu si pochopitelně sypali i samotní hráči, kteří před domácí publikem předvedli doslova kolaps. Po čtyřicet minut v řadě situací svého soupeře přehrávali a mohli si náskok pohodlně pohlídat nebo jej dokonce navýšit. Ale scénář byl mnohem horší. „Zcela jsme je nechali vrátit se do zápasu, to se nesmí stávat,“ litoval Charlie Coyle. „Dostali jsme se pod tlak, který jsme nevydrželi a doslova se sesypali,“ doplnil ohlasy obránce Dumba.

Jediným světlým momentem zápasu byly opět skvělé výkony Devana Dubnyka, který sahal po dalším čistém kontu. Jenže třikrát ho spoluhráči nechali na holičkách a smutný Dubnyk jenom tahal tři puky ze sítě během šesti minut. „Vůbec nechápu, co se stalo. Úplně jsme přestali hrát, tohle vůbec nejsme my,“ nechápala po třetí třetině minnesotská opora, „Úplně jsme zahodili celé utkání, je to tak frustrující, jak jenom to může být,“ dodal s lítostí Dubnyk.

Přijdou změny?

Po sobotním kolapsu se nabízí, že do úterního zápasu s Dallasem se můžeme dočkat několika změn. V sestavě by už snad měl být Zach Parise, jenž vynechal zápas s Avalanche pro nemoc. Ovšem hráči jako Zack Mitchell, Mike Reilly, Matt Dumba nebo Jason Zucker podává v poslední době opravdu nevyrovnané výkony. K prvním dvou jmenovaným je to možná až příliš kruté, ale oba mají dvoucestné smlouvy, a proto by bylo jednoduché je poslat na farmu a vsadit na někoho ze zálohy. V útoku se nabízí návrat Christopha Bertschyho nebo povolání hráčů jako Teemu Pulkkinen, Alex Tuch či obránce Gustav Olofsson.