Minnesota utrpela v Dallase debakel, prehrala 7-1

Minnesota nebude na dnešný zápas spomínať v dobrom, v American Airlines Center rozhodla o výprasku 7-1 od Dallasu Stars najmä druhá tretina, v ktorej divosi inkasovali až päťkrát. Na vysokej prehre sa možno podpísala aj únava, veď Wild odohrali druhý duel za dva dni. Dallas po výhre preskočil Minnesotu v tabuľke Západnej konferencie o jeden bod

Dallas sa ujal vedenia 1-0 už v 6. minúte, keď potrestali prísne vylúčenie Erika Haulu. Po rýchlej akcii v presilovke skóroval Vernon Fiddler.

„Myslím si, že už v prvej tretine sme nemali opraty zápasu v rukách,“ povedal tréner Wild Mike Yeo. „Tlačili nás a my sme nevedeli zaútočiť. Oni hrali dobre, my zle.“

Smršť Stars však prišla v druhej tretine, po piatich minútach tejto časti zvýšil rozdiel na dva góly Colton Sceviour, keď pomerne ľahkou strelou z kruhov prekonal Darcyho Kuempera.

V 28. minúte zvyšoval na 3-0 svojím druhým gólom v stretnutí Fiddler as Wild to nevyzeralo dobre.

Obranca Nate Prosser sa snažil Minnesotu nakopnúť bitkou  so Sceviourom, evidentne to však nepomohlo, pretože minútu neskôr už bolo 4-0 po peknej akcii Dallasu a zakončení najlepšieho strelca NH) Tylera  Seguina, ktorý dosiahol svoj 26. gól v sezóne do odkrytej brány. Tento gól vyhnal z brány Keumpera, nahradil ho v nej Nicklas Backstrom.

V 13. minúte tretej tretiny prišla ďalšia šarvátka Stu Bickel a Jason Demers boli po nej vylúčení do konca zápasu, celkovo boli po nej rozdané štyri menšie tresty a šesť vyšších. Rozhodcovia prisúdil Dallasu presilovku o dvoch hráčov Minnesota sa jej ubránila.

Potom hrali Wild presilovku, v paradoxne ktorej inkasovali, po chybe Backstroma v rozohrávke skóroval Erik Cole a upravil stav na 5-0.

Wild sa dostali k slovu až v 16. minúte druhej časti, keď dostali príležitosť ďalšej početnej výhody a po šlabikárovej akcii ju využil Thomas Vanek.

V druhej tretine udrel Dallas ešte raz, presadil sa Antoine Roussel a bolo 6-1.

Skóre duelu uzavrel v predposlednej minúte tretej tretiny gólom na 7-1 Brett Ritchie.

Brankári Wild dnes nemali svoj deň, Kuemper inkasoval štyrikrát z 21 striel, jeho náhrada Backtrom za za seba pustil tri strely zo 14. Gólman Dallasu Kari Lehtonen zato urobil 21 zákrokov a bol istotou v bráne.

„Je to nepríjemná prehra,“ povedal útočník Wild Zach Parise. „Máme veľa hráčov, ktorí potrebujú byť individuálne oveľa lepší. Nebudem sa skrývať, ani ja som v poslednom období nehral najlepšie. Musíme sa z toho dostať.

„Musíme hlavne držať spolu a hrať,“ tvrdí obranca Ryan Suter.

Sumár: Dallas — Minnesota 7:1 (1:0, 5:1, 1:0)

Góly: 6. Fiddler PP (Cole, Daley), 26. Sceviour (Seguin), 28. Fiddler (Ritchie, Oleksiak), 29. Seguin (Klingberg, Benn), 32. Cole v oslabení (Benn), 38. Russel (Garbutt, Oleksiak), 59. — 36. Vanek PP (Koivu, Parise)

Spolu: 1 2 22 57:00 31 38 25 17 400 6 3

2 komentárov k “Minnesota utrpela v Dallase debakel, prehrala 7-1”

1. FeelWild napsal:

To snad není možné. S prominutím jsme hráli absolutní h*vno to jako ať se na mně nikdo nezlobí. Hráči se tam klouzali jako z donucení. Po výsledku z Torontem jsem čekal vysokou výhru ale hráči mě absolutně zklamali. Doufám, že trenér a Mikko udělají v kabině dusno a něco změní. Lets go WILD!