Kuemper vymazal střelce Sharks a Wild slaví výhru 2:0

Pouze pět gólů v pěti prosincových zápasech dovolili hokejisté Wild svým soupeřům. Tento účet se po šestém zápase vůbec nerozšíří, protože Minnesota zdolala Žraloky 2:0! Hrdinou utkání byli Darcy Kuemper, jenž vychytal všech 25 střel soupeře, a také Zach Parise, autor vítězné branky a asistent u pojišťovacího gólu do odkryté klece. Divočina se tak ze západoamerického víkendového dvojzápasu vrací domů se slušným ziskem tří bodů.

San Jose Sharks – Minnesota Wild 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 45. Parise (Granlund, Pominville), 60. Koivu (Parise, Spurgeon).

Minnesota Wild: Kuemper (Backstrom) – Spurgeon, Suter (A), Scandella, Brodin, Dumba, Prosser – Pominville, Grandlund, Parise (A) – Niederreiter, Koivu (C), Zucker – Fontaine, Coyle, Vanek – Carter, Haula, Porter.

Úvodní dvacetiminutovka nepřinesla příliš pohlednou hru ani na jedné straně. Obě mužstva trápily nepřesné rozehrávky, a tím pádem i značně rozkouskovaná hra. Domácí měli příležitost něco s bezbrankovým skórem udělat v polovině třetiny, kdy si zahráli přesilovou hru. Výsledkem však bylo, že nedokázali ani jednou vystřelit na branku. De facto jedinou velkou šanci měl v první třetině minnesotský Vanek. Ten se dostal do samostatného úniku, tváří v tvář Jonesovi zkoušel střelu mezi betony, ale nakonec trefil jenom brankářovu výstroj.
Kuemper musel v první třetině zasahovat šestkrát, jeho protějšek v dresu San Jose osmkrát.

Ani ve druhé části se skóre neměnilo, byť Kuemper měl hodně práce s nepříjemnými situacemi. Hned zkraje třetiny při přesilové hře střílel z mezikruží z první Burns a hostující brankář musel zasáhnout ramenem. O pár minut později se snažil Ward vyřešit přečíslení tvrdou a přesnou ranou. Tvrdá sice byla, ale mířila jenom na Kuemperovu hruď.
Asi největší příležitost druhé části měli Wild při akci Granlunda, který prověřil Jonesův beton, puk se následně odrazil před branku a natahovali se po něm Spurgeon a Pominiville, domácí obrana jej ale se štěstím dostala ze třetiny. Na druhé straně pak v posledních minutách měli obrovskou příležitost v přečíslení dva na jednoho Tierney s Karlssonem. Díky vracejícímu se Koivovi, který dokázal od střely do zpola odkryté klece doslova odstavit Karlssona, byla nebezpečná akce zažehnána.

Mnohem aktivnější Minnesota nastoupila do závěrečné třetiny. Přesto hned zkraje málem inkasovala, když Zubrus uvolnil Browna a ten se řítil sám na Kuempera. Zkoušel bekhendový blafák, na skvěle chytajícího gólmana Divočiny si ovšem nepřišel. V pětačtyřicáté minutě konečně přišel gól. Wild přetavili svůj tlak ve vedoucí branku, a to zásluhou Zacha Pariseho. Ten dostal přihrávku na brankoviště od Granlunda, ukázal svůj důraz, obhodil si Jonese a zakončil pod horní tyčku. Sharks se snažili o rychlou odpověď, a byť měli v tu chvíli několik střeleckých pokusů, tak žádných z nich neměl gólové parametry. Jak se čas krátil, mohl definitivně rozhodnout Vanek, jenž uháněl do přečíslení, snažil se najít Coylea a obráncem sražená přihrávka málem skončila v síti.
Minutu a půl před sirénou sáhli domácí ke hře bez brankáře. Při obléhání minnesotské branky udělali chybu, které dokázal využít Mikko Koivu. Poté, co vyjel ze třetiny, na polovině hřiště přesně zamířil puk do odkryté klece, čímž dal svému týmu jistotu výhry.

Spolu: 2 4 30 4:00 30 28 19 18 387 13 2

2 komentárov k “Kuemper vymazal střelce Sharks a Wild slaví výhru 2:0”

1. admin napsal:

Paráda, som rád, že obrana už pripomína tu skvelú obranu z minulých rokov, Kuemperovi to veľmi pomohlo 🙂