Divočina uzatvorí trip v San Jose

Deň po prehre v Arizone budú hráči Minnesoty opäť v akcii. V nedeľu skoro ráno (o 04:30 SEČ) ich na tripe čaká ďalší súper z Pacifickej divízie – San Jose Sharks. Kým Divosi ťahajú sériu šiestich zápasov so ziskom aspoň bodu (3 výhry, 3 prehry po predĺžení), Žraloci sa momentálne trápia. Posledných päť duelov prehrali a získali v nich iba jediný bod, na Minnesotu to však celkom vedia, veď z ôsmich predošlých vzájomných súbojov vyhrali šesť a v San Jose Wild porazili päťkrát po sebe.

Aj dnes si Wild budú musieť poradiť bez svojej brankárskej jednotky Devana Dubnyka, ktorý je blízko k návratu, ešte si však oddýchne. Pravdepodobne teda bude opäť chytať mladík Darcy Kuemper, ale keďže chytal aj včera šancu by možno mohol po prvýkrát v sezóne dostať veterán Nicklas Backstrom. Rozhodnutie o tom, kto sa postaví do brány, padne až tesne pre zápasom. Zvyšok zostavy by mal byť bezo zmeny oproti zápasu s Coyotes.

Proti Arizone Minnesota prehrala v predĺžení, čo znamenalo už šiestu prehru zo siedmych pokusov v extra čase počas prebiehajúcej sezóny. Tentoraz to mrzelo aj preto, že Divosi boli lepším tímom, dostali však gól z úniku a v oslabení. Naopak, Wild nevyužili ani jednu zo štyroch početných výhod, čo ako povedal aj tréner Mike Yeo, bol rozdiel v zápase. Minnesota dala z posledných 20 presiloviek iba jeden gól a potrebuje túto hernú činnosť zlepšiť.

San Jose Sharks

Žraloci neprežívajú najlepšie obdobie. Okrem spomínaných piatich prehrách za sebou sa im zranil aj center Logan Couture hneď v prvom dueli po návrate z predošlého zranenia. Couture, ktorý v minulých sezónach ukázal svoje kvality, v tomto ročníku pre zdravotné problémy nastúpi iba na päť duelov. Zranená je aj obranná opora tímu Marc- Edouard Vlasic.

Aj napriek týmto absenciám majú Shraks silný káder, a to najmä v útoku, veď až štyri hráči majú na konte viac ako 20 bodov. Najlepším hráčom strelcom aj nahrávačom tímu je Joe Pavelski, ktorý má na konte 13 gólov a rovnaký počet nahrávok. Obranca Brent Burns, ktorý v minulosti hral aj za Minnesotu, je s 10 gólmi druhým najlepším strelcom medzi obrancami v NHL a s 23 bodmi tretím najproduktívnjším zadákom ligy. Dobré výkony podávajú aj nestarnúci Patrick Marleau (11+11) a Joe Thornton (4+12) či predsezónna posila Joel Ward (10+12). Netreba zabudnúť ani na mladé európske pušky Tomáša Hertla a Joonasa Donskoia.

Jednotkou v bráne San Jose je Martin Jones s takmer 92 percentnou úspešnosťou, ktorý bude chytať aj proti Wild.

Porovnanie súperov

11-0-1-15 bilancia 13-1-5-8
9. miesto v Záp. konferencii
29 bodov
postavenie v tabuľke 6. miesto v Záp. konferencii
33 bodov
Joe Pavelski 26 bodov najviac kan. bodov Ryan Suter 21 bodov
Joe Pavelski 13 gólov najlepší strelec Thomas Vanek 10 gólov
Joe Pavelski 13 asistencií najlepší nahrávač Ryan Suter 17 asistencí
Brent Burns 23 bodov najlepší obranca Ryan Suter 21 bodov
Joonas Donskoi, Marc-Edouard Vlasic +6 najlepší v +/- Jason Pominville +7
Joonas Donskoi (Ú) 9 bodov najlepší nováčik Christoph Bertschy (Ú) 0 bodov
Martin Jones 91,57% (23 z.)
Alex Stalock 89,07% (8 z.)
úspešnosť zákrokov
Devan Dubnyk 91,75% (23 z.)
Darcy Kuemper 90,60% (6 z.)

Predpokladaná zostava Wild

Kuemper (Backstrom) – Suter, Spurgeon – Scandella, Brodin – Dumba, Prosser – Parise, Granlund, Pominville – Niederreiter, Koivu, Zucker – Vanek, Coyle, Fontaine – Porter, Haula, Carter

Pridajte komentár