Konečne zápas Minnesoty, dnes doma proti Torontu (preview)

Po dlhšej pauze Minnesoty sa môžeme konečne tešiť na zápas. Minnesota dnes odštartuje sériu troch domácich zápasov proti Torontu. V tejto sezóne už hrali divosi s Torontom vonku, prehrali 1-4. Wild doma posledné tri zápasy vyhrali a skórovali v nich 13-krát. Celkovo v sezóne Minnesota v Xcel Energy Center prehrala v riadnom hracom čase iba raz, sedemkrát tu vyhrala.

Minnesota Wild (10-4-4, 24 bodov, 7. v Západnej konferencii)

vs.

Toronto Maple Leafs (11-6-0, 22 bodov, 5. vo Východnej konferencii)

Brankár Nickals Backstrom sa dnes dostane do brány prvýkrát od 28. októbra. 35-ročný brankár utrpel na začiatku sezóny zranenie a len sledoval ako si namiesto neho počínal Josh Harding. Proti Torontu dostáva Backstrom šancu na vybojovanie si viac štartov v bráne. Uvidíme ako ju využije.

Takmer v štvrtine sezóny sledujeme, že Minnesota si zatiaľ počína veľmi dobre v defenzíve. Wild pustili na svoju bránu najmenej striel zo všetkých tímov NHL, keď púšťajú súperov len priemerne k 23 strelám na zápas. To pomáha brankárom k udržaniu si tretieho najlepšieho priemeru v lige v počte inkasovaných gólov na zápas (2,06).

Dosť sa toho udialo medzi obrancami. Wild umiestnili Keitha Ballara na listinu zranených hráčov. Naopak, do zostavy sa vracia po zranení Clayton Stoner, ktorý vynechal jeden zápas.

Po nie veľmi dobrom štarte v oslabeniach sa Wild v tejto hernej činnosti zlepšili. V posledných štyroch zápasoch tím dostal iba jeden gól z 13 oslabení.

V útoku sa v dobrom svetle ukazuje nováčik Justin Fontaine, ktorý v posledných 9 zápasoch strelil 5 gólov. Fontaine je tretí v góloch (6) a v hodnotení plus/mínus medzi nováčikmi.

Včera Minnesota poslala útočníka Mikea Ruppa na farmu do Iowy v AHL aby sa tam rozohral po dlhom zranení. Rupp ešte v tejto sezóne nenastúpil na zápas.

Wild v sobotu prvýkrát vyhrali zápas v tejto sezóne v samostatných nájazdoch, 3-2 proti Caroline. Všetci traja exekútori Minnesoty v nájazdoch Zach Parise, Jason Pominville aj Mikko Koivu skórovali. Počas zápasu za Wild strieľali góly Jason Pominville a Justin Fontaine, Josh Hrading chytil 27 striel Caroliny a dosiahol svoje deviate víťazstvo v sezóne.

Maple Leafs posledný zápas prehrali. V Bostone podľahli Medveďom 3-1. 31 zákrokov brankára Jamesa Reimera nebolo dosť na výhru, takisto ani jediný gól Toronta, ktorý strelil Joffrey Lupul

Pravdepodobná zostava Wild:

Parise-Koivu-Coyle
Niederreiter-Granlund-Pominville
Fontaine-Brodziak-Cooke
Mitchell-Konopka-Heatley

Suter-Brodin
Scandella-Spurgeon
Stoner-Prosser

Medzi žrďami:

Po dlhšom čase sa v bráne objaví Fín Nicklas Backstrom.

Pohľad z tribúny:

Mimo zostavy bude mladík Mathew Dumba.

Obranca Keith Ballard bol umiestnený na listinu zranených hráčov kvôli zraneniu v hornej časti tela.

Pridajte komentár