Divosi si užívajú dlhšie voľno, navštívili aj deti v nemocnici

Pre Wild to je najdlhšie voľno do Vianoc. Chvíľu si hráči aj tréneri oddýchli ale už sa pripravujú na ďalšie zápasy, v ktorých nastúpia trikrát doma. Najbližšie už zajtra privítajú v Xcel Energy Center Toronto. Tréner Mike Yeo si tiež oddýchol ale stále myslel na hokej.

„Nikdy nemôžete vypnúť,“ povedal Yeo. „Ale voľné dni vám dajú šancu trochu si oddýchnuť. Potrebujete to. Sezóna je dlhá a vy sa potrebujete aj uvoľniť.“

Od 1. do 9. novembra Wild odohrali 5 zápasov (v ktorých 4 krát vyhrali a raz prehrali), v tomto čas ehrali zápas kždý druhý deň. Yeo povedal, že sa už začal cítiť ako minulú sezónu, ktorá keďže bola skrátená, boli v nej zápasy veľmi nahustené. A ku konci to bolo ťažké pre hráčov fyzicky aj mentálne.

V predošlých zápasoch Wild stratili doch obrancov pre zranenie. Keith Ballard sa zranil pri víťazstve nad Calgary 5-1 a následný trip s tímom neabsolvoval. Yeo sa vyjadril, že Ballardovo zranenie je dosť bolestivé a očakáva, že Ballard bude chýbať niekoľko týždňov. Pre Ballarda je to už druhé zranenie v sezóne. Kormidelník Minnesoty si želá aby Ballard nastúpil na viac zápasov aby sa dostal do správneho rytmu. V zápasoch, ktorých nastúpil nesklamal, naopak bol dôležitou súčasťou.

O zápas neskôr ako Ballard, vo Washingtone, sa zranil Clayton Stoner. Dnes sa však objavil na tréningu a jeho návrat by mohol prísť skôr ako Ballardov.

Teraz potrebuje Yeo šiestich obrancov pripravených podať nadštandarndné výkony. To by nemusel byť veľký problém. Ryan Suter dokáže stráviť na ľade neskutočné množstvo času, Brodin aj Spurgeon nasledujú jeho kroky. Yeo očakáva takisto aj od Marca Scandellu väčšie úlohy na ľade. Scandella v tejto sezóne podáva solídne výkony.

Vďaka zraneniam sa opäť dostanú do zostavy Nate Prosser a Mathew Dumba, ktorí už hrali aj v sobotu a počínali si dobre.

V sobotnom zápase Dumba nastúpil na jeho desiaty zápas v sezóne, čo znamená, že jeho kontrakt sa začína rátať do platovélo stropu Minnesoty. Je tak veľmi pravdepodobné, že 19-ročný obranca zostane v prvom tíme celú sezónu.

Tieto voľné dni využívajú hráči Minnesoty aj na to aby potešili ľudí. Včera Zenon Konopka, Torrey Mitchell, Zach Parise, Prosser d Stoner navštívili detskú nemocnicu v Twin Cities (St. Paul a Minneapolis) a potešili tak choré deti. Aspoň takýmto spôsobom im pomohli zmierniť ich trápenie.

Pridajte komentár