K výhre nad Sabres pomohli dvojgóloví Granlund a Niederreiter

Po dvoch prehrách sa Minnesota vo štvrtok v noci dostala späť na víťaznú vlnu vďaka triumfu v Buffale. Posledný tím „východu“ zdolala v zápase bohatom na góly 5:4. Divochov k výhre doviedli vo forme hrajúci Nino Niederreiter a Mikael Granlund, obaja strelili dva góly a osem z posledných deviatich gólov Wild ide na ich vrub. Niederreiter ťahá päťzápasuvú gólovú šnúru, Granlund zas dal za posledné dva duely štyri góly. Okrem nich sa proti Buffalu presadil aj hráč, ktorý ešte v minulej seyóne obliekal dres Sabres, Tyler Ennis.

Buffalo Sabres – Minnesota Wild 4:5 (1:3, 2:2, 0:1)

Góly a asistencie: 7. Eichel (Pominville, Kane), 23. Nolan (Okposo, Josefson), 39. Reinhart (McCabe, Larsson), 54. Nolan (Beaulieu) – 9. Ennis (Foligno, Coyle), 13. Granlund, 15. Niederreiter (Koivu, Suter), 28. Niederreiter (Staal, Zucker), 36. Granlund (Koivu, Suter)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Dumba, Olofsson, Reilly – Zucker, E. Staal (A), Coyle – Niederreiter, M. Koivu (C), Granlund – Winnik, Z. Mitchell, Stewart – M. Foligno, Cullen, Ennis.

Skóre duelu otvorilo Buffalo, keď Jack Eichel v spolupráci s Pominvillom doslova pretlačil puk za Dubnyka pri ľavej tyči. Potom si ale vzali slovo Divosi, ktorý strelili tri góly. V 9. minúte vyrovnával Ennis po otočke strelou z uhla, ktorá prekvapila gómana Johnsona. O tri minúty neskôr sa do prečíslenia dvoch na jedného dostal Granlund a presnou strelou z ľavého kruhu poslal Wild do vedenia. Do kabín sa nakoniec išlo za stavu 3:1 pre hostí, o čo sa v presilovke postaral Niederreiter tečom Koivovej strely.

Do druhej časti vstúpili Sabres so zmenou v bráne, neistého Johnsona vystriedal Lehner. Domácim to prinieslo impluz, pretože už po dvoch minútach strelili kontaktný gól. Dal ho po rýchlom protiútoku a presnej strele Jordan Nolan. Wild však v 28. minúte opäť odskočili na rozdiel dvoch gólov, keď prihrávku Staala spoza brány v páde na gól zužitkoval Niederreiter. V 36. minúte už bolo 5:2 po ďalšej využitej presilovke Minnesoty. Tentokrát strieľanú prihrávku Koiva tečoval Granlund. V predposlednej minúte prostrednej časti sa podarilo znížiť Samovi Reihartovi po peknej akcii a výbornom teči McCabeovej strely.

V tretej tretine sa dlho nič nedialo, potom však Buffalo dokázalo zápas zdramatizovať. Kontaktný gól strelil v 54. minúte od ľavého mantinelu Nolan, jeho strela ale určite bola Dubnykom chytateľná. Šable teda ešte v závere zatlačili a šancu na vyrovnanie mal Scandella a pri powerplay sa v tutovke ocitol Okposo, no Dubnyk to ustál a Wild si z Buffala vezú dva body.