Divochov privíta doma Buffalo, posledný tím Východnej konferencie

Dnes v noci čaká na Minnesotu ďalší duel. Po návrate domov na jeden zápas Divosi opäť nastúpia vonku. Privíta ich Buffalo, ktoré je takmer na dne tabuľky celej NHL (horšia je len Arizona o bod), takže hostia budú favoritom. Wild a Sabers medzi sebou pred sezónou urobili veľkú výmenu, takže dnešný zápas bude pre viacerých hráčov špeciálny v tom, že nastúpia proti bývalému tímu. Na strane Šablí to budú Jason Pominville a Marco Scandella, od Divochov obliekali dres Buffala Tyler Ennis a Marcus Foligno.

Včera Minnesota poslala na farmu svojich dvoch nováčikov, Joela Erikssona Eka a Lukea Kunina. Je to kvôli návratu Charlieho Coyla po zranení, ale aj preto, aby sa v AHL rozohrali a nadobudli sebavedomie, keďže v prvom tíme nehrali v prvých dvoch útokoch. Opačným smerom ako oni smeruje Zack Mitchell, ktorý si svojimi výbornými výkonmi na farme vypýtal povolanie do NHL. Mitchell v 11 dueloch za Iowu nazbieral 16 bodov a v tejto sezóne už päť krát hral aj za Minnesotu so ziskom gólu a asistencie.

Buffalo Sabres

Sabres ťahajú už šesťzápasovú šnúru prehier a aj preto je ich postavenie v tabuľke také nízke. Určite nepatria medzi očakávaných kandidátov na play-off.

Najproduktívnejším hráčom tímu je 20-bodový Evander Kane, ktorý nastrieľal veľmi slušných 12 gólov. Okrem neho medzi útočníkmi vynikajú dvaja centri: mladý Jack Eichel (17 bodov) a skúsenejší Ryan O’Reilly (16 bodov). Bývalý hráč Wild Jason Pominville sa radí s 13 bodmi na štvrté miesto klubovej produktivity.

V obrane je najvyťažovanejší Rasmus Ristolainen, ktorý má najvyšší ice-time v celej lige a tréner veľa využíva aj Marca Scandellu. Obaja majú na konte 5 bodov.

V bránkovisku sa strieda dvojica Robin LehnerChad Johnson, zatiaľ však ani jeden z nich (rovnako ako celý tím) nemá ideálnu formu.

Porovnanie súperov


4-1-3-13 bilancia 9-0-3-8
16. miesto vo Vých. konferencii,
14 bodov
postavenie v tabuľke 11. miesto v Záp. konferencii,
21 bodov
Evander Kane 20 bodov najviac kan. bodov Eric Staal 18 bodov
Evander Kane 12 gólov najlepší strelec Jason Zucker 11 gólov
Jack Eichel 12 asistencií najlepší nahrávač Jared Spurgeon 12 asistencií
Ristolainen, Scandella 5 bodov najlepší obranca Jared Spurgeon 15 bodov
Zach Redmond +1 najlepší v +/- Jonas Brodin +9
Viktor Antipin (O) 4 body najlepší nováčik Luke Kunin (Ú) 4 body
Robin Lehner 90,3 % (15 z.)
Chad Johnson 89,2 % (9 z.)
úspešnosť zákrokov Devan Dubnyk 91,8 % (16 z.)
Alex Stalock 92,7 % (5 z.)

Predpokladaná zostava Wild

Foligno – Staal –Niederreiter
Zucker – Koivu – Granlund
Ennis – Coyle – Stewart
Winnik – Cullen – Mitchell

Suter – Spurgeon
Brodin – Dumba
Quincey – Reilly

Dubnyk
(Stalock)

Pridajte komentár