Historická série končí, zápas roku ovládl Columbus

Dvanáct zápasů v řadě Minnesota Wild neprohrála. Přemožitele našla až v Columbusu Blue Jackets, který na minnesotském ledě zvítězil 4:2, čímž si připsal svojí patnáctou výhru v řadě. Bez nadsázky řečeno to byl pro oba týmy zápas roku, který přinesl aktivní a hodně tvrdý hokej. Šťastnější jsou hosté, kteří dvakrát v zápase vedli o tři góly a svého vedení už se nevzdali.

Minnesota Wild – Columbus Blue Jackets 2:4 (0:1, 1:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 26. Granlund (Spurgeon, M. Koivu), 41. Zucker (Granlund, Spurgeon) – 11.Atkinson (Dubinsky), 24. J. Johnson (Saad, Wennberg), 24. Atkinson (R. Murray, Nutivaara), 38. S. Jones (Saad,N. Foligno).

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Folin, Scandella – Pominville, E. Staal, Parise (A) –  Granlund, M. Koivu (C), Zucker – Coyle, Haula, Niederreiter – Schroeder, Graovac, Stewart.

Navzdory velkému tlaku v úvodu utkání nebyla první třetina pro Minnesotu úspěšná. Parise sice mohl v osmé minutě poslat svůj tým do vedení, když střílel za přesouvajícího se Bobrovského do téměř prazdné branky, ovšem střela mu nesedla a pomalý puk se jenom otřel o tyčku. Na začátku jedenácté minuty Columbus potrestal minnesotskou neefektivitu, když Cam Atkinson využil chybu v obraně a dostal se do samostatného úniku. Ten zakončil přesnou střelou mezi betony.

I do druhé části nastoupili domácí aktivně, jenže zanedlou přišel tvrdý direkt a Columbus začal dominovat. Nejprve Jack Johnson využil situaci tři na dva přesnou střelou k tyčce a o pouhých 15 vteřin později už to bylo 0:3! Střílené nahození Dubnyk jenom vyrazil na hůl Cama Atkinsona, který se radoval z druhé branky zápasu.
Wild reagovali na kritickou situaci velice dobře. Vybojovali přesilovou hru a rychlé jí využili. Spurgeonova střela z úhlu propadla Bobrovskému do brankoviště, kde zblízka doklepl puk do sítě Mikael Granlund. Zatímco Minnesota doufala v další snížení, přišel na druhé straně čtvrtý zásah. Ve 38. minutě dostal Seth Jones přihrávku zpoza branky a z pravého kruhu nedal Dubynkovi šanci.

Po dvaceti čtyřech vteřinách hry ve třetí části vykřesal naději na zvrat Jason Zucker. Ten nabral rychlost po levé straně, natlačil se až před branku a bekhendovým blafákem vymetl růžek branky. Wild se po zbytek třetiny proti už převážně defenzivnímu Columbusu snažili, seč jim stačily síly. Ovšem Modrokabátníci už si náskok pohlídali. Nic na tom nezměnila ani Suterova tyčka, Coylova dorážka z těžkého úhlu, kterou Bobrovsky se štěstím chytal na brankové čáře. Minnesota ještě v závěru utkání hrála přesilovou hru a zkusila to i bez brankáře, ovšem skóre už se nezměnilo.