Minnesota alebo Columbus? V noci skončí jedna z dvoch úžasných víťazných sérií

Xcel Energy Center dnes čaká výnimočný duel, ktorý NHL ešte nezažila. Vo vzájomnom súboji sa stretnú dve mužstvá, ktoré ťahajú viac než 10 zápasové víťazné série, a to si liga vo svojej histórii nepamätá. Je príhodné, že duel obstarajú dve najmladšie tímy NHL. Columbus svoju víťaznú sériu natiahol už na 14 zápasov, kým Minnesota nepozná chuť prehry 12 duelov. Jedna výnimočná séria sa však skončí.

Oba tímy si svojimi sériami vytvorili klubové rekordy a ich dnešný duel, začínajúci na Silvestra presne o polnoci (respektíve už na nový rok) bude veľmi sledovaný. Tréner Bruce Boudreau a aj hráči Wild si však nechcú pripustiť veľký tlak a snažia sa zápas brať ako každý iný. „Nie je to Super Bowl, nie je to Stanley Cup, je to zápas číslo 36. Má dobrý, zaujímavý príbeh, ale to je všetko,“ povedal Boudreau.

Blue Jackets, lídri celej NHL, sa na to však pozerajú trochu inak. „Obidva tímy si zaslúžia poklonu za to, čo dokázali,“ vyjadril sa kouč Columbusu John Tortorella. „Vieme, že obidva tímy ťahajú šnúru. Som rád, že máme príležitosť zahrať si v takomto type zápasu. Chcem aby sa v ňom chlapci rozdali. Nemyslím si, že sme hrali svoje maximum. Musíme hrať ešte lepšie.“

Obidva tímy sú úspešné s podobným receptom na úspech. Skvelí brankári, pevná obrana a vyrovnaný tím. Blue Jackets majú najlepšiu ofenzívu v ligy, Wild sú zas najlepší v Západnej konferencii. Blue Jackets majú najlepšie presilovky, kým Divosi patria medzi špičku v oslabeniach.

Tak kto z koho? Ak vyhrá Minnesota, dostane sa na čelo svojej konferencie pred Chicago a na lídra celej NHL z Columbusu sa dotiahne na rozdiel dvoch bodov.

Columbus Blue Jackets

Základným kameňom pri víťaznej šnúre Modrokabátnikov určite je brankár Sergei Bobrovsky, ktorý chytá v podobnej paráde ako minnesotský Dubnyk a na konte má najviac víťazstiev zo všetkých gólmanov. Pred Bobrovskym stojí mladá ale pevná obrana na čele so skúseným Jackom Johnsonom, výborným nováčikom Zachom Werenskim, ale aj Davidom Savardom či Sethom Jonesom.

V útoku bodov prispieva veľa hráčov. Najproduktívnejším je 35-bodový Cam Atkinson, ktorému dobre sekunduje mladý Švéd Alexander Wennberg s 33 bodmi. 30-bodovú hranicu v tejto sezóne už dosiahli aj Brandon Saad a Nick Foligno. Produktívny sú aj Sam Gagner (26 bodov) či Scott Hartnell (22 bodov).

Porovnanie súperov

19-4-4-8 bilancia 20-5-4-5
2. miesto v Záp. konferencii,
50 bodov
postavenie v tabuľke 1. miesto vo Vých. konferencii,
54 bodov
Coyle, Staal 30 bodov najviac kan. bodov Cam Atkinson 35 bodov
Charlie Coyle 12 gólov najlepší strelec Cam Atkinson 15 gólov
Eric Staal 19 asistencií najlepší nahrávač Alexander Wennberg 25 asistencií
Ryan Suter 21 bodov najlepší obranca Zach Werenski 24 bodov
Ryan Suter +25 najlepší v +/- David Savard +23
Joel Eriksson Ek (Ú) 5 bodov najlepší nováčik Zach Werenski (O) 24 bodov
 Devan Dubnyk 94,4 % (28 z.)
Darcy Kuemper 90,4 % (7 z.)
úspešnosť zákrokov Sergei Bobrovsky 93,4 % (30 z.)
Curtis McElhinney 93,8 % (5 z.)

*momentálne pôsobí vo Švédsku

Predpokladaná zostava Wild

Parise – Staal – Pominville
Granlund – Koivu – Zucker
Niederreiter – Haula – Coyle
Schroeder – Graovac – Stewart

Suter – Spurgeon
Brodin – Dumba
Scandella – Folin

Dubnyk
(Kuemper)

Pridajte komentár