Divosi v príprave opäť prehrali 4:1, tentoraz s Winnipegom

Po úvodnej výhre prípravy nad Buffalom Minnesota zaknihovala dve rovnaké prehry 4:1, najprv doma s Coloradom a naposledy vonku s Winnipegom. Opäť nastúpila experimentálna zostava z viacerými hráčmi farmy či prospektami, bojujúcimi o miesto v prvom tíme. V MTS Centre Wild odohrali dobrú prvý tretinu a na začiatku tej druhej otvoril skóre Dumba, na následné štyri góly Jets ale hostia odpoveď nenašli. Všetky štyri góly inkasoval Darcy Kuemper, na ktorého mierilo 28 striel.

Winnipeg Jets – Minnesota Wild 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Góly a asistencie: 24. Perreault (De Leo, Morrissey), 35. Connnor (Stuart, Perreault), 46. Ehlers (De Leo, Morrissey), 59. Copp (Czuczman, Burmistrov) – 21. Dumba (Reilly, Haula)

V úvodnej časti boli Divosi aktívnejší ako domáci, o čom hovorí aj pomer striel v prvej dvadsaťminútovke – 11:5  pre Wild. Gól však z toho nevyťažili, a tak sa tretina skončila bez gólov. Najaktívnejším strelcom bol so štyrmi pokusmi mladík Alex Tuch.

Aj v druhej tretine Minnesota pokračovala v streleckej prevahe, ale napriek tomu po 40 minútach prehrávala 1:2. Dumba síce po prihrávke Reillyho delovkou v presilovke otvoril skóre už 50 sekúnd po prestávke, potom sa dvakrát trafili Jets. V 24. minúte vyrovnal takisto v presilovke Mathieu Perreault a o necelých 12 minút neskôr poslal domácich do vedenia obranca Kyle Connor, ktorému krásne backhandom nahral Stuart.

V záverečnej časti sa Wild vyrovnať nepodarilo, práve naopak. Winnipeg ich v tejto časti prestrieľal 15 ku piatim a výsledok prikrášlil dvoma gólmi. Mladá hviezdička Nikolaj Ehlers sa prezentoval pekným gólom po otočke okolo bránky a konečné skóre dal zápasu necelé dve minúty pred koncom Andrew Copp, ktorému sa pred bránou podaril teč strely vyslanej od modrej čiary.

Ďalší prípravný zápas Divosi odohrajú v Xcel Enrgy Center, kde v nedeľu privítajú Carolinu.

Videá zo zápasu:

Jeden komentár k “Divosi v príprave opäť prehrali 4:1, tentoraz s Winnipegom”

1. pavel napsal:

Výsledek je jedno, je to příprava. Palmquist a Prosser doufám dostanou za uši. Zato Eriksson Ek, Tuch a Lucia super zápas. Mnohem lepší, než jsem doufal.