Príprava: Dnes proti Caroline Wild so silnou zostavou

V nedeľu v noci (od 01:00 SEČ) čaká na Minnesotu ďalší prípravný duel, jej súperom bude tentokrát Carolina. Na v poradí už štvrtý „prípravák“ pred blížiacou sa sezónou nastúpi vo veľmi silnej zostave aj s takmer všetkými najzvučnejšími menami. Diváci v Xcel Energy Center sa teda určite majú na čo tešiť.

Hurricanes, ktorí majú v príprave zatiaľ bilanciu dve výhry a jedna prehra, by sa mali na rozdiel od Divochov v St. Paul predstaviť s mladou súpiskou.

Zato za Wild by mali po prvýkrát hrať navrátilci zo Svetového pohára Ryan Suter, Zach Parise, Mikael Granlund aj kapitán Mikko Koivu. Erik Haula už jeden zápas za sebou má a bude oddychovať, rovnako ako Nino Niederreiter. Ten sa len včera vrátil z finále Svetového pohára ešte dostal od trénera voľno.

Čo sa týka formácií Minnesoty, tie budú veľmi zaujímavé. Prvýkrát spolu v zápasovom zaťažení nastúpi útok v zložení Parise-Staal-Coyle, od ktorého si kouč Boudreau sľubuje vysokú produktivitu. Granlund sa predstaví na pozícii krídle vo formácii s krajanom Koivom a Chrisom Stewartom. A vyzerá to tak, že si dnes zahrajú aj nádejní mladíci Alex Tuch a Joel Eriksson-Ek.

Aj v obrane budú najsilnejšie mená, neznámou však ostáva, kto bude stáť v bráne. Dubnykovi ani Kuemperovi sa debuty veľmi nevydarili a potrebovali by sa rozchytať. Naopak, Alex Stalock zachytal veľmi dobre pri zatiaľ jedinom víťazstve Wild v príprave.

Predpokladaná zostava Wild

Parise – Staal – Coyle
Granlund – Koivu – Stewart
Zucker – Eriksson Ek – Pominville/Tuch
Carter – Dalpe – Schroeder

Suter – Spurgeon
Scandella – Prosser
Brodin – Folin / Reilly – Dumba

Pridajte komentár