Ďalšou zastávkou je Toronto, Divosi opäť s novými formáciami

Minnesotu čakajú na tripe ďalšie dva zápasy, ktoré odohrajú za dva dni. Dnes v noci proti nastúpia WIld proti Torontu, zajtra ich čaká Montreal. Divosi budú chcieť v Air Canada Centre prerušiť sériu dvoch prehier, keď podľahli Chicagu aj Bostonu. Pomôcť k tomu majú aj opäť pozmenené útočné formácie Wild.

V aktuálnych formáciách zostala spolu fínska dvojica Koivu – Granlund, k nim sa pripojí Švajčiar Niederreiter. Staal bude robiť centra Stewartovi a Zuckerovi, ktorých spolupráca už v tejto sezóne slávila úspech. Tretia formácia pozostáva z Foligna, Cullena a Kunina. Do štvrtého útoku opäť klesol Ennis, spoločnosť mu budú robiť Eriksson Ek a Winnik.

V bráne Wild dnes nastúpi opäť Devan Dubnyk, hoci bol pôvodne v pláne štart Alexa Stalocka. Tomu však manželka porodila druhé dieťa, a tak Stalock odcestoval za nimi. Dnes bude preto Dubnykovi robiť dvojku Niklas Svedberg, ktorý bol narýchlo povolaný z Iowy.

Toronto Maple Leafs

Po šiestich výhrach v úvodných siedmich dueloch sezóny sa Toronto trochu zaseklo, keď prehralo v šiestich z nasledujúcich 9 zápasov. Naposledy však zvíťazili 4:3 po nájazdoch nad Las Vegas.

Leafs dnes bude pre zranenie chýbať najlepší strelec a najproduktívnejší hráč tímu Auston Matthews, ktorý má na konte už 19 bodov (10+9). V nabitom útoku ho však má kto zastúpiť, veď dvojciferný počet bodov dosiahlo okrem neho až 5 hráčov! Sú to Nazem Kadri (9+5), Willliam Nylander (3+9), James van Riemsdyk (6+5), Patrick Marleau (5+5) ale aj obranca Morgan Reilly (2+10).

Jednoznačnou jednotkou Toronta v bránkovisku je Frederik Andersen, ktorý bude chytať aj dnes v noci. Veľmi sa mu však zatiaľ nedarí a jeho úspešnosť nedosahuje ani 90 percent.

Porovnanie súperov

6-3-0-7 bilancia 5-0-2-6
6. miesto vo Vých. konferencii,
18 bodov
postavenie v tabuľke 13. miesto v Záp. konferencii,
12 bodov
Auston Matthews 19 bodov najviac kan. bodov Jared Spurgeon 10 bodov
Auston Matthews 10 gólov najlepší strelec Chris Stewart 6 gólov
Morgan Rielly 10 asistencií najlepší nahrávač Jared Spurgeon 8 asistencií
Morgan Rielly 12 bodov najlepší obranca Jared Spurgeon 10 bodov
Auston Matthews +14 najlepší v +/- Jonas Brodin +6
Andreas Borgman (O) 5 bodov najlepší nováčik Luke Kunin (Ú) 4 body
Frederik Andersen 89,5 % (14 z.)
Curtis McElhinney 86,9 % (2 z.)
úspešnosť zákrokov Devan Dubnyk 90,7 % (10 z.)
Alex Stalock 92,5 % (4 z.)

Predpokladaná zostava Wild

Zucker – Staal – Stewart
Niederreiter – Koivu – Granlund
Foligno – Cullen – Kunin
Winnik – Eriksson Ek – Ennis

Suter – Spurgeon
Brodin – Dumba
Quincey – Reilly

Dubnyk
(Svedberg)

Zranení: Coyle, Parise

Pridajte komentár