Krize se prohloubila po další porážce

Zatímco loni Wild patřili k nejlepším týmům celé ligy, letos je situace zcela opačná. Trenér Bruce Boudreau se po posledním zápase v Bostonu nechal slyšet, že jeho svěřenci podali ostudný výkon. V Toronu svého soupeře sice jasně přestříleli 37:19, ale na výhru to nestačilo. Porážkou 2:4 tak Wild jenom prohlubují současnou krizi, která se tvoří už od úvodního kola ligy.

Toronto Maple Leafs – Minnesota Wild 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky:13. Kadri (Rielly, W. Nylander), 24. Marleau (Hyman, Co. Brown), 44. C. Carrick, 60. Co. Brown – 19. Zucker (E. Staal), 56. Zucker (E. Staal, Suter)
Minnesota Wild:Dubnyk (Svedberg) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Dumba, Quincey, Olofsson – Zucker, E. Staal (A), Stewart – Niederreiter, M. Koivu (C), Mikael Granlund – Winnik, Eriksson Ek, Ennis – M. Foligno, Cullen, Kunin.
Javorové listy odstartovaly gólový účet ve třinácté minutě brankou, která jako kdyby potvrzovala současné smolné období Wild. Při přesilové hře tečoval střelu od modré čáry Nazem Kadri – ovšem jenom na zadní mantinel, odkud se puk odrazil do zadní části Dubnykova betonu, a ten si puk sám srazil do sítě. Wild do přestávky dokázali odpovědět, když střelu z úhlu dorazil do branky Jason Zucker.
Aktivní Minnesota zazdila v úvodu druhé části velkou šanci, a tak jí soupeř potrestal. Z protiútoku se ke střele z mezikruží dostal Patrick Marleau a vrátil svému týmu vedení. Ani řada střelecký pokusů a šancí nevedla ke kýženému vyrovnání. Místo toho v úvodu třetí třetiny dostala Minnesota další laciný gól. Nahození od mantinelu z hole Connora Carricka překvapivě propadlo Dubnykovi výstrojí, a domácí tak vedli 3:1. Do zápasu vrátil Minnesotu na začátku šestapadesáté minuty při přesilové hře opět Jason Zucker a opět tomu bylo po dorážce Staalovi střely.  Wild tak sáhli ke hře bez brankáře, jenže ani při ní nebyli úspěšní. Naopak pojistku střelou do prázdné branky ze středního pásma přidal Connor Brown.