Body v Columbusu vystřelil hattrickem Parise

Po dvou porážkách slaví Minnesota Wild výhru na ledě Columbusu Blue Jackets. Proti houževnatému soupeři se sice dlouho trápila, ale pak přišly chvíle Zacha Pariseho, který nasázel do soupeřovy sítě hattrick. Poslední gól vsítil ve hře bez brankáře. Columbus sice v posledních vteřinách hry ještě snížil, ale na konečných 4:2 upravil střelou do prázdné branky Mikael Granlund, druhý hrdina utkání. Poprvé dres Minnesoty oblékl Tyson Strachan. Nepříjemnou zprávou je, že zápas nedohrál Koivu, skončil v nemocnici.

Columbus Blue Jackets – Minnesota Wild 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 24. Atkinson (Hartnell, Goloubef), 60. Foligno (Wennberg, Johansen) – 18. Parise (Granlund, Suter), 33. Parise (Granlund, Suter), 60. Parise, 60. Granlund

Minnesota Wild: Dubnyk (Bäckström) – Suter „A“, Spurgeon, Scandella, Dumba, Brodin, Strachan – Parise „A“, Koivu „C“, Vanek – Niederreiter, Granlund, Coyle – Zucker, Haula, Pominville – Porter, Stoll, Fontaine.

Minnesota do utkání dobře vstoupila a úvodní minuty herně patřily jejím barvám. S přibývajícím časem v první části se však ke slovu stále častěji dostávali domácí a Wild mohli být velmi rádi za bezbrankové skóre. V obrovských šancích byli nejprve Foligno, jehož vychytal Dubnyk, a poté Dubinsky – po velkém závaru před hostující brankou se snažil doslova dostačit puk do sítě, ovšem přes ležícího Dubnyka se mu to nepovedlo. A o chvilku později Atkinson v brejku poslepu z otočky přihrál na Jennera, jehož pohotová střela z mezikruží rozezvučela břevno!
Wild soupeře potrestali za nevyužité šance a v osmnácté minutě šli do vedení. Během signalizované výhody uvolnil Granlund na pravém křídle Zacha Pariseho. Ten si srovnal kotouč, zamířil a střelou na vzdálenější tyč prostřel Forsberga. Tortorella ještě reklamoval ofsajd, ale neúspěšně.
Nepříjemná zpráva přišla o přestávce. Koivu totiž po jednom ze soubojů skončil na mantinelu, narazil do něj zády a hlavou. Na střídačku odjel sice po svých, ale poté byl převezen do nemocnice.

Do druhé části nastoupili Wild neslavně. Po třech minutách hry našel Hartnell zpoza branky najíždějícího Cama Atkinsona, jemuž stačil jenom tak plácnout do kotouče, aby jej dostal úspěšně do sítě.
Wild si mohli velmi rychle vzít vedení zpět. Dvakrát to byl souboj tváří v tvář mezi Niederreiterem a Forsbergem, dvakrát střílel švýcarský útočník z velice dobrých pozici, ale v obou případech předvedl mladý columbuský brankář skvělé zákroky. Na druhé straně při obléhání minnesotské branky mohl Johansen střílet do odkryté klece, jenže v kritický moment promáchl. A tak si ve 33. minutě opět vzal slovo Zach Parise. Velký podíl na brance měl opět Granlund, který povedenou žabičkou našel rozjetého spoluhráče. Parise podobně jako u prvního gólu zakončoval z pravého křídla forhendem a opět mířil přesně do mezírky u vzdálenější tyče.
Poslední velkou šanci měli do přestávky domácí hokejisté. Ti se dostali k pořádnému závaru před Dubnykem, který se opět snažil situaci hasit vleže, ale tentokrát mu pomohli obránci, když Campbella v důležité chvíli odstavili od případné dorážky.

Na začátku třetí části málem dali Blue Jackets kuriózní branku. Nahození Atkinsona se totiž zcela nečekaně odrazilo od plexiskla a puk taktak minul odkrytou branku. Dubnyk v tu chvíli byl za brankou a čekal na nahozený kotouč. Columbus musel dát všechny síly do útoku a blízko vyrovnání byl ve dvaapadesáté minutě kapitán Foligno, který dorážel z bezprostřední blízkosti odražené kotouč. Dubnyk ukázal rychlý postřeh betonem. Na druhé straně mohli rozhodnout Zucker s Vanekem, když si v přečíslení dvakrát vyměnili kotouč a Zucker mohl zakončovat do téměř odkryté klece, ale vracející se Dubinsky mu jeho úmysl překazil.
Čas se rychle chýlil ke konci a Columbus dvě minuty před vypršením normální hrací doby musel sáhnout ke hře bez brankáře. Během ní ukořistil puk ve středním pásmu Zach Parise a bekhendem zkusil štěstí do odkryté klece, a úspěšně!
Blue Jackets pokračovali ve hře bez brankáře a 15 vteřin před koncem dokázali snížit opět na rozdíl jedné branky. Ve velkém závaru zůstal puk na brankovišti před ležícím Dubnykem, a to byla už lehká úloha pro Nicka Foligna. O pouhé dvě vteřiny později Wild přidali další pojistku. Ano, dvě vteřiny uplynuly od vhazování ve středovém kruhu, které vyhrál Mikael Granlund a zatímco Johansen byl nastartovaný do útoku, měl Granlund zcela volnou dráhu pro střelu do prázdné branky.