Skvělý Kähkönen má juniorské zlato! Medaile berou i Kaprizov a Belpedio

Velmi sledované Mistrovství světa hráčů do 20 let je u svého konce. Minnesota Wild měla zastoupení hned v pěti mladých prospektech, hrajících za pět různých národů. Turnaj přinesl několik hrdinů ve finském týmu, jedním z nich je i brankář Kaapo Kähkönen, draftovaný Wild, jenž odchytal celé play-off a dopomohl výrazně Finům k dramatickému zlatu. A nebyl jediným medailistou.

Kaapo Kähkönen na turnaji nezažil porážku, vychytal výhru proti Slovensku, pak střídal v důležitém čtvrtfinále proti Kanadě svého brankářského parťáka a byl důležitým článkem finského obratu. Od té doby se pozice jedničky v brance už nepustil. V semifinále pochytal 21 z 22 střel proti Švédsku a v dramatickém finále si připsal 22 zákroků z 25 střel. Jeho tým zvítězil proti Rusům 4:3 v prodloužení. Minnesota se tak může těšit z velkého brankářského talentu, který jí v Evropě vyrůstá. Draftovala si jej v roce 2014 ve čtvrtém kole.

V týmu poražených hrál Kirill Kaprizov, pátá volba Wild loňského draftu. Ten si ze šampionátu odváží stříbrnou placku, jeden gól a dvě asistence.

Třetím medailistou z řad Minnesoty je obránce Louis Belpedio. Ten na turnaji vstřelil jeden gól a na jeden přihrál. Asistent kapitána amerického mužstva má na krku bronzovou medaili po výhře jeho týmu nad Švédskem vysoko 8:3.

Což odsoudilo švédského útočníka Jöela Erikssona Eka a jeho tým na neoblíbenou čtvrtou pozici. Eriksson Ek skončil na turnaji se stejnou bilancí jako jeho americký protějšek.

Všech pět minnesotských prospektů se v týmovém měřítku seřadilo na prvních pěti místech. Český tým s Alešem Stezkou totiž skončil na páté příčce. Stezka si zachytal až ve čtvrtfinále proti USA, kdy hrál od druhé třetiny. V těžkém utkání inkasoval pětkrát.

Jeden komentár k “Skvělý Kähkönen má juniorské zlato! Medaile berou i Kaprizov a Belpedio”