Blues nasázeli Minnesotě šest gólů

Lídr Západní konference byl nad síly Minnesoty. O své výhře Blues de facto rozhodli už v první části, kterou vyhráli jednoznačně 3:0. Wild se sice v průběhu třetí třetiny snížili na rozdíl jediného gólu, když po trefách Coylea, Mitchella a Staala panovalo skóre 4:3. St. Louis však následně využilo dvě přesilovky a slaví jednoznačnou výhru 6:3.

St. Louis Blues – Minnesota Wild 6:3 (3:0, 0:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 7. Stastny (Sobotka, Steen), 12. Jaškin (Thorburn), 17. Schwartz (Tarasenko), 43. Brodziak, 52. Schwartz (Parayko, Tarasenko), 55. Blais (Steen, Parayko) – 36. Coyle, 44. Z. Mitchell (Winnik, Ennis), 49. E. Staal (Dumba, Zucker)
Minnesota Wild:Dubnyk (Stalock) – Suter, Olofsson, Dumba, Brodin, Quincey, Spurgeon – Coyle, Cullen, M. Koivu – Stewart, E. Staal, Zucker – M. Foligno, Niederreiter, Winnik – Z. Mitchell, Ennis, Mikael Granlund.
První třetina ukázala velkou sílu Blues. Během deseti minut de facto rozhodli o výhře, když Dubnykovi připravili třígólové překvapení. Nejprve přesilovou hru důrazem na brankovišti využil Paul Stastny. O druhý gól se po obrovské, až školácké chybě v rozehrávce z hole Quinceyho postaral Dmitrij Jaškin. A do třetice všeho zlého pro hostující tým se v sedmnácté minutě dostal na brankovišti k dorážce Jaden Schwartz, a do kabin se tak šlo za stavu 3:0.
Ve druhé části mohli být ještě podstatně hůře, protože se Wild dvakrát bránili v oslabení. Tentokrát ale nebylo ze strany Blues využito a naopak hosté si trochu zlepšili náladu, když od modré čáry obraně pláchl Charlie Coyle a svým prvním gólem v sezoně vymetl růžek Allenovy branky.
Klíčový moment celého zápasu přišel v úvodu třetí části. Wild hráli přesilovou hru a místo snížení na rozdíl jediného gólu nechal Spurgeon pláchnout Kylea Brodziaka a zápěstní střelou lehce překonal Dubnyka. Inkasovaný gól nakonec Wild musel hodně mrzet, protože v následujících pěti minutách hosté snížili na 3:4. Zack Mitchell zužitkoval na brankovišti Winnikovu přihrávku z rohu kluzišti a o pět minut později se v podobné situaci ocitl i Eric Staal.
Jenže místo toho, aby Minnesota pokračovala ve vyrovnání skóre, sama dvakrát inkasovala po zbytečných faulech. Schwartz si při přesilovce pohrál s Dubnykem a radoval se z pátého gólu Blues. A za další tři minuty si první trefu v NHL připsal Sammy Blais a upravil na konečných 6:3.