Podarí sa Divochom zdolať Jets na tretí pokus?

Už dvakrát sa v tejto sezóne Minnesota stretla s Winnipegom, divíznym rivalom, a obidva duely prehrala. Túto negatívnu bilanciu budú chcieť Divosi zlepšiť vo Winnipegu dnes od 02:00 nášho času, kedy ich čaká tretí duel s týmto tímom. Oba predošlé boli tesné (4:3, 2:1 pre Jets), takže aj dnes môžeme zrejme očakávať vyrovnané zápolenie.

Oba tímy vo svojich posledných zápasoch prehrali, Minensote nadelilo prehru 6:3 St. Louis. Šesť krát inkasoval Devan Dubnyk, ktorý nie je v ideálnej forme, pretože v posledných štyroch štartoch dostal až 18 gólov. Je teda veľmi veľká šanca, že dnes bude stáť v bráne Wild Alex Stalock.

Winnipeg Jets

Stíhačky, aj keď naposledy prehrali so San Jose, majú dobrú formu so šiestimi výhrami v posledných ôsmich zápasoch. Aj v tabuľke sú vysoko, v Západnej konferencii im patrí 3. priečka.

Hlavnou silnou stránkou Winnipegu je útok. Viac než bod na zápas zbierajú Mark Scheifele aj Blake Wheeler, ktorí majú na konte zhodne 25 bodov. Mladíci zo Škandinávie Nikolaj Ehlers a Patrick Laine sa do bodovania zapísali 17 krát. V obrane sú najväčšími lídrami Dustin Byfuglien a Tyler Myers, v bránke to je zas Connor Hellebuyck, ktorý má skvelými výkonmi podiel na dobrých výsledkoch tímu.

Porovnanie súperov

13-1-3-6 bilancia 10-1-3-9
3. miesto v Záp. konferencii,
31 bodov
postavenie v tabuľke 10. miesto v Záp. konferencii,
25 bodov
Scheifele, Wheeler 25 bodov najviac kan. bodov Eric Staal 21 bodov
Scheifele, Laine 11 gólov najlepší strelec Jason Zucker 12 gólov
Blake Wheeler 20 asistencií najlepší nahrávač Eric Staal 13 asistencií
Tyler Myers 11 bodov najlepší obranca Jared Spurgeon 15 bodov
Dustin Byfuglien +6 najlepší v +/- Jonas Brodin +8
Kyle Connor (Ú) 12 bodov najlepší nováčik Luke Kunin (Ú) 4 body
 Connor Hellebuyck 92,9 % (18 z.)
Steve Mason 90,4 % (8 z.)
úspešnosť zákrokov  Devan Dubnyk 91,1 % (18 z.)
Alex Stalock 92,8 % (6 z.)

Predošlé vzájomné zápasy v tejto sezóne

Winnipeg Jets – Minnesota Wild 4:3 (2:1, 1:2, 1:0)

Góly a asistencie: 9. Laine PP (Wheeler, Scheifele), 10. Ehlers (Enstrom, Byfuglien), 40. Laine PP (Scheifele, Byfuglien), 54. Wheeler (Connor, Trouba) – 20. Stewart (Zucker), 31. Koivu (Zucker), 36. Foligno PP (Reilly)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Quincey, Reilly – Zucker, M. Koivu (C), Stewart – M. Foligno, E. Staal, Ennis – Ferraro, Cullen, Kunin – Z. Mitchell, Eriksson Ek, Winnik.

Minnesota Wild – Winnipeg Jets 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Góly a asistencie: 46. Kunin (Niederreiter, Staal) – 8. Connor (Scheifele, Myers), 41. Ehlers

Minnesota Wild: Stalock (Dubnyk) – Suter (A), Spurgeon, Reilly, Brodin, Quincey, Dumba – Niederreiter, E. Staal (A), Kunin – Zucker, M. Koivu (C),  Granlund – M. Foligno, Eriksson Ek, Stewart – Winnik, Cullen, Ennis.

Predpokladaná zostava Wild

Winnik – Koivu – Granlund
Ennis – Staal – Niederreiter
Zucker – Coyle – Mitchell
Foligno – Cullen – Stewart

Suter – Spurgeon
Brodin – Dumba
Quincey – Olofsson

Stalock
(Dubnyk)

Pridajte komentár