Velké drama dospělo do prodloužení. To Minnesota opět prohrála

Utkání s Philadelphií Flyers bylo pro hráče Minnesoty značně frustrující. Kvůli dvěma rychlým gólům z poloviny utkání prohrávali 1:3, dlouho se ve třetí části trápili na vyrovnávací branku, až utkání do prodloužení poslal Parise. A právě prodloužení je letos pro Wild obrovský problém, což se potvrdilo i tentokrát. Velký obrat se tak nekonal, v Minnesotě i přesto zůstává alespoň bod.

Minnesota Wild – Philadelphie Flyers 3:4 po prodl. (1:1, 1:2, 1:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Scandella (Niederreiter), 36. Zucker, 54. Parise – 8. Couturier (Raffl, B. Schenn), 30. Zotto (B. Schenn, Medvěděv), 30. White (VandeVelde, Bellemare), 65. Zotto (Voráček, Giroux)

Minnesota Wild: Dubnyk (Bäckström) – R. Suter, Spurgeon, Scandella, Dumba, Brodin, Strachan – Parise, M. Koivu, Zucker – Niederreiter, Granlund, Pominville – Vanek, Haula, Coyle – Porter, Stoll, Carter

Minnesota měla v úvodních minutách hry obrovský tlak, který ovšem nedokázala přetavit ve vedoucí branku. Velkou šanci měl například Parise po pohledné kombinaci domácích a následné střele z pravého kruhu. Mason se ale včas přesunul. Letci odpovědi na neefektivitu soupeře gólem. V osmé minutě si na Schennovu dlouhou přihrávku dojel Rafl, zpracoval puk za brankou, přihrál před ní, odkud pohotovou střelou skóroval Sean Couturier.
Zaskočení hráči Wild jako kdyby v tu chvíli předali celou herní iniciativu soupeři, který byl až do konce třetiny lepším týmem. Přesto paradoxně domácí dokázali srovnat, a to ve 14. minutě zásluhou Marca Scandelly. Ten po Niderreiterově přihrávce napřáhl na modré čáře a propálil vše, co mu stálo v cestě. Do první přestávky už se skóre neměnilo, byť příležitost měl hostující Medvěděv v brejku. Nakonec ale ani netrefil branku.

Druhá část se velice dlouho hrála opatrně, po deseti minutách se ale začaly dít věci. Nejprve Granlundovi v přečíslení a ve stoprocentní šanci vypíchl puk v zakončení brankář Mason. Následně hosté potrestali tuto akci a sami skórovali. Z pravé vlny přihrál Schenn před branku a tam byl Michael Del Zotto, který jenom tak usměrnil kotouč pod Dubnykovu paži. A uběhlo pouze 50 vteřin hry a Philadephia se radovala potřetí v utkání! Dubnyk sice „rybičkou“ výborně sebral puk VandeVendlemu, avšak vyrazil jej jenom k Ryanu Whitemu, jenž dokázal ležícího gólmana přehodit.
Za stavu 1:3 hrála Minnesota nepřesně, bez jiskry a nutně potřebovala něco se stavem udělat. V šestatřicáté minutě si vzal slovo Jason Zucker a dal minnesotským fanouškům naději na ještě dobrý výsledek. Na obranné modré odebral Gudasovi puk a řítil se sám na branku. Ač byl tísněn obráncem, povedl se mu bekhendový blafák mezi betony.

S obrovským nasazením naskočila Minnesota do třetí části a měla opravdu značný tlak. V přesilové hře v přečíslení neúspěšně pálil Dumba, další situace Letci hasili jenom díky skvělému Masonovi, který vychytal kritické situace po akci Vaneka či nebezpečné teči Koiva. Na druhé straně musel zasahovat v nebezpečné situaci Dubnyk, zastavil betonem Rafflovu teč z bezprostřední blízkosti.
Čas neúprosně kvapil a po střelecké smršti byla na hráčích Wild vidět frustrace. Vše změnil až v 54. minutě Zach Parise po obrovské chybě Philadelphie, kdy Mason za brankou špatně rozehrál, puk se dostal do brankoviště, odkud Parise doklepl kotouč k obrovské radosti vyprodané arény do sítě. Poslední minuty základní hrací doby se odehrály ve vysokém tempu. Flyers si dokonce mohli vzít vedení zpět po závaru před Dubnykem, ovšem nestalo se tak a utkání dospělo do až do prodloužení.

Hned na úvod měl obrovskou příležitost v dorážce Suter. Střílel naslepo z těžkého úhlu a jeho pokus jenom těsně minul zpola odkrytou branku. Už to vypadalo, že utkání dospěje do samostatných nájezdů, ale půl minuty před koncem se potvrdilo, že Wild zkrátka prodloužení letos nezvládají. Voráček z levé strany chytře našel Michaela Del Zotta, jemuž už stačil jenom přesně namířit za přesouvajícího se Dubnyka.

Spolu: 3 1 34 6:00 29 31 21 7 352 8 13

Jeden komentár k “Velké drama dospělo do prodloužení. To Minnesota opět prohrála”