Divosi spať do divočiny proti Flyers

Minnesota sa po ukončení 4-zápasového tripu odohraného vonku vracia do XCEL ENERGY CENTER, kde sa „pobije“ o body s Philadelphiou Flyers. Túto sezónu sa tímy ešte nestretli, no v minulej bral body vždy hosťujúci tím. Prvý zápas skončil 3:2 pre Wild, druhý hraný v Minnesote 5:2 pre Flyers.

Foto: Allie Cook

Wild si za trip pripísali 5 bodov z celkových 8, takže sa dá považovať za uspešný, no v poslednom zápase s Columbusom (4:2) sa zranil kapitán Mikko Koivu. Jeho štart je preto otázny. Ak by Mikko nenastúpil pravdepodobne by sa na pozíciu centra posunul Charlie Coyle. V bránke by mal stáť Devan Dubnyk, ktorý ma od 1.12.15 percentuálnu úspešnosť 94 percent s priemerom 1,86 gólu na zápas. Vďaka tejto forme bol aj nominovaný do ALL STARS GAME.

Philadelphia Flyers

Philadelphia sa veľkou formou pochváliť nemôže. V posledných štyroch zápasoch získali len 2 body, ale zasa nad silným Montrealom zvíťazili 4:3. Mená ako Voráček alebo Giroux túto sezónu nenaháňajú taký strach ako minulú, no stále vedia urobiť vietor v súperovej obrane. V bránkovisku sa Flyers môžu spoľahnúť na duo Mason a Neuvirth, ktorých trenér v brankovisku strieda. Mason nastúpil od začiatku v 22 zápasoch a Neuvirth v 16 dueloch. Práve český gólman pomaly vytláča Masona z brány a može sa pochváliť 93,2 percetnou uspešnosťou zákrokov.

Momentálne sa GM Ron Hextal snaží oživiť hru svojho tímu, keď vytrejdoval trápiaceho sa Vincenta Lecavaliera a Luka Schenna do LA za tretiu voľbu draftu a utočníka Jordana Weala. Ten v NHL veľmi známy nie je, odohral len 10 zapasov. V AHL však patril k oporám, kde za posledné dve sezóny (celkovo odohraných 149 zápasov) získal až 139 bodov. Meno Schenn v LA nie je neznáme, práve tam začínal kariéru jeho brat Brayden, ktorý naďalej oblieka dres Flyers.

Porovnanie súperov

20-1-7-11 bilancia 9-7-7-15
5. miesto v Záp. konferencii
49 bodov
postavenie v tabuľke 14. miesto vo Vých. konferencii
39 bodov
Mikko Koivu 32 bodov najviac kan. bodov
Claude Giroux 29 bodov
Zach Parise 14 gólov najlepší strelec Claude Giroux 12 gólov
Mikko Koivu 22 asistencí najlepší nahrávač Jakub Voráček 21 asistencií
Ryan Suter 27 bodov najlepší obranca Shayne Gostisbehere 16 bodov
Marco Scandella, Ryan Suter, Charlie Coyle +9 najlepší v +/- Shayne Gostisbehere, Sean Couturier,  Michael Raffl +4
Christoph Bertschy (Ú) 0 bodov najlepší nováčik Shayne Gostisbehere (O) 16 bodov
Devan Dubnyk 91,98% (32 z.)
Darcy Kuemper 92,61% (9 z.)
úspešnosť zákrokov
Michal Neuvirth 93,25% (18 z.)
Steve Mason 90,75% (23 z.)

Predpokladaná zostava

Dubnyk (Backstrom) – Suter, Spurgeon – Dumba, Scandella – Brodin, Strachan – Parise, Koivu, Zucker – Niederreiter, Granlund, Pominville – Vanek, Haula, Coyle – Porter, Stoll, Carter

Jeden komentár k “Divosi spať do divočiny proti Flyers”

  1. pavel napsal:

    Ať to píše, Mariane 🙂
    A doufám, že Flyers budou pokračovat v letošní mizérii i dnes.

Pridajte komentár