Zoznam chránených hráčov je známy, Wild môžu prísť o Staala, Dumbu či Scandellu

Dnes zverejnili tímy NHL zoznamy hráčov, ktorých si budú chrániť pred rozširovacím draftom, kde si nováčik z Las Vegas vyberie  z každého tímu jedného hráča. Zoznam Minnesoty nepriniesol žiadne veľké prekvapenia, klub ochránil sedem útočníkov, troch obrancov a jedného gólmana. Chránení hráči sú títo (automaticky museli byť chránení hráči, ktorí majú v zmluve klauzulu o nevymeniteľnosti):

Útočníci: Zach Parise*, Mikko Koivu*, Jason Pominville*, Mikael Granlund, Nino Niederreiter, Charlie Coyle a Jason Zucker.

Obrancovia: Ryan Suter*, Jared Spurgeon a Jonas Brodin.

Brankár: Devan Dubnyk

*hráč má klauzulu o nevymeniteľnosti

 

Pred zverejnením zoznamov sa špekulovalo o tom, či sa generálny manažér Chuck Fletcher nepokúsi presvedčiť Pominvilla, aby sa vzdal svojej „no movement“ klauzuly, to sa však napokon nestalo. Medzi útočníkmi preto neboli ochránení hráči ako Eric Staal či Erik Haula. Okrem nich si rytieri z Las Vegas môžu vyberať aj medzi kvalitnými obrancami ako sú Matt Dumba, Marco Scandella ale aj mladý Gustav Olofsson. Zrejme si Vegas bude vyberať medzi mladým ofenzívnym obrancom Dumbom a skúseným centrom Staalom. O tom, čo by bolo lepšie pre Wild sme už písali v tomto článku.

Las Vegas Knights musí svoje výbery hráčov uskutočniť do stredy, nová súpiska bude potom oznámená v tento deň, večer na slávnostnom odovzdávaní cien za uplynulú sezónu. Na tejto slávnosti budú zároveň predstavené aj nové dresy tímov NHL pre ďalší ročník a môžu byť oznámené aj prípadné výmeny, ktoré Las Vegas urobí.

Pridajte komentár