Základnú časť Minnesota ukončí duelom v San Jose, debutovať by mal Belpedio

Už len posledný zápas má pred sebou v základnej časti Minnesota. Odohrá ho v nedeľu ráno od 04:30 nášho času, v San Jose ju privátajú Sharks. Zatiaľ čo Wild môžu brať duel ako prípravu na sériu play-off proti Jets, Žralokom v ňom pôjde o veľa. Postup už síce majú tiež istý a aktuálne sú druhí v Pacifickej divízii, ešte stále však v nej môžu skončiť aj na treťom alebo štvrtom mieste. Nepoznajú teda svojho súpera pre vyraďovačku a nevedia ani to, či ju začnú doma alebo vonku. Určite preto budú chcieť vyhrať.

San Jose a Minnesota sa v tejto sezóne už dvakrát stretli a v obidvoch bol po predĺžení úspešnejší tím zo St. Paul.

San Jose Sharks

Sharks vo štvrtok prerušili štvorzápasovú sériu prehier a v dueli proti Coloradu zaznamenali dôležité víťazstvo, ktoré ich udržalo o bod pred Anaheimom a o dva pred Los Angeles. A tento náskok chcú mať aj po dueli s Wild.

Najväčšími ťahúňmi tímu v ďalšej úspešnej ceste do play-off boli dvaja 65-bodoví hráči – útočník Joe Pavelski a obranca Brent Burns. Najlepším strelcom bol 34-gólový Logan Couture a pred play-off sa Sharks v útoku posilnili o Evandera Kanea, ktorý ma v tejto sezóne na konte 29 gólov.

Na brankárskom poste je jednoznačnou jednotkou Martin Jones, chrbát mu kryje Aaron Dell.

Prekoná Staal Gáboríka?

Rekord Minnesoty v počte strelených gólov za sezónu drží od ročníka 2007/08 Slovák Marián Gáborík. Jeho rekord sa ale otriasa v základoch, pretože Eric Staal má na konte 41 gólov, a tak potrebuje dva presné zásahy, aby Gáboríka o rekord obral. Uvidíme, či sa mu to podarí, alebo rekord aspoň vyrovná. Gáboríkov výkon má navrch v tom, že on potreboval na strelenie takého množstva gólov 77 zápasov, Staal ich odohrá o päť viac, teda 82.

Dubnyk bude zrejme opäť oddychovať, debut čaká Belpedia

Devan Dubnyk toho počas sezóny odchytal veľmi veľa, a tak je pravdepodobné, že bude (tak ako naposledy v Los Angeles) oddychovať. V takom prípade sa do brány dostane Alex Stalock, ktorý bol Žralokmi draftovaný a v San Jose strávil päť sezón.

Očakáva sa, že si proti Sharks odbije svoj debut v NHL obranca Louis Belpedio, s ktorým Wild podpísali dvojročnú nováčikovskú zmluvu len pred dvoma dňami. Belpedio po skončení sezóny na univerzite odohral 10 zápasov v Iowe, zaznamenal v nich dve asistencie. Nie je jasné, koho Belpedio v zostave nahradí, nebolo by ale prekvapením, keby to bol Dumba alebo Brodin. Aj v útoku by kvôli šetreniu na play-off mohli niektoré opory dostať voľno.

 

Pridajte komentár