Z Philadelphie Divosi body nevydolovali, Flyers vyhrali 3:2

Minnesote sa v sobotu v noci nepodarilo nadviazať na štvrtkovú výhru nad obhajcami Stanley Cupu z Pittsburgu, a Philadelphii, ďalšiemu z pensylvánskych tímov v NHL, podľahla 3:2. Duel vo Wells Fargo Center sa po dvoch gólovo vyrovnaných tretinách rozhodol až v záverečnej časti, v 49. minúte počas presilovky strelil víťazný gól útočník Letcov Brayden Schenn. Divochom k zisku bodov nepomohlo 33 zákrokov spoľahlivého Dubnyka ani góly Niederreitera a Granlunda.

Philadelphia Flyers – Minnnesota Wild 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)

Góly a asistencie: 13. Manning (Bellemare), 38. Del Zotto (Raffl), 49. B. Schenn PP (Simmonds, Voráček) – 1. Niederreiter (Coyle, Staal), 32. Granlund (Koivu)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Dumba, Folin, Brodin, Spurgeon, Reilly – Niederreiter, E. Staal, Coyle – Granlund, Koivu, Pominville – Zucker, Haula, Bertschy – Eriksson Ek, Graovac, Stewart.

Hostia z Minnesoty mali raketový štart, už 21 sekúnd po úvodnom buly otvoril gólový účet stretnutia po prihrávkach Coyyla a Staala Nino Niederreiter. V ďalšom priebehu tretiny stratili Wild jedného útočníka, Eriksson Ek totiž nešťastne dostal do tváre puk. Flyers postupne prevzali iniciatívu v útočení a zahrali si aj presilovku, ktorú síce nevyužili, po nej sa ale za Dubynka dostala vďaka dobrému cloneniu domácich strela od Maninnga a bolo vyrovnané. Aj keď Divosi z protiútokov hrozili, naďalej bola aktívnejšia Philadelphia. Gól už ale v prvej tretine nepadol, a tak bol stav 1:1, na strely to bolo 17:7 pre domáci tím.

Do prostrednej dvadsaťminútovky hostia nastúpili už aj s Erikssonom Ekom a domáci s gólmanom Masonom, ktorý vystriedal Neuvirtha. Po tom, čo sa Wild najprv ubránili ďalšej presilovke, sa v 32. minúte po druhý krát ujali vedenia. Kapitán Koivu po peknej kľučke strelou spomedzi kruhov trafil len žrď, Mikael Granlund ale z dorážky dorazil puk do brány. Flyers ešte reklamovali ofsajd, aj po opätovnom prezretí situácie však rozhodcovia gól uznali. V 38. minúte už ale opäť bolo vyrovnané, po prihrávke Raffla dopravil korčuľou puk do siete del Zotto a rozhodcovia jeho zásah korčuľou neposúdili za úmyselný. Preto bol aj po 40 minútach vyrovnaný stav.

V tretej tretine sa hral vyrovnaný hokej, potom ale prišla tretia presilovka Flyers v zápase a využitá bola už po 12 sekundách. Simmonds krásnou prihrávkou spoza brány našiel Braydena Schenna, a ten sa zoči voči Dubnykovi nemýlil. Wild mali obrovskú šancu na vyrovnania už krátko nato, keď Graovac našiel Stewarta, ktorého ale skvele vychytal Mason. A vyrovnanie Minnesote nepriniesla ani presilová hra, a tak musela Minnesota v závere odvolať Dubnyka. Powerplay priniesla dve príležitosti pre Koiva a jednu pre Staala, Mason ale svoj tím podržal a Divosi teda z Philadalephie body nevydolovali.