Wild zvládli duel s Islanders a pripisujú si ďalšie dva dôležité body

Trojzápasový trip po newyorkských arénach odštartovala Minnesota výborne. V Barclays Center zdolala domácich Islanders 5:3. Za Wild sa dvakrát presadil Jason Zucker, po jednom góle pridali Matt Cullen, Tyler Ennis a Joel Eriksson Ek. Švédsky mladík gólom prerušil gólové suchoty, ktoré trvali 50 zápasov! Spoľahlivý výkon v bráne Divochov opäť podal Devan Dubnyk, ktorý si pripísal 32 zákrokov, z toho až 17 v záverečnej tretine.

New York Islanders – Minnesota Wild 3:5 (1:1, 2:3, 0:1)

Góly a asistencie: 20. Johnston (Boychuk, Cizikas), 22. Lee, 37. Fritz (Lee, Aho) – 8. Eriksson Ek (Coyle, Ennis), 30. Cullen (Suter), 33. Zucker (Suter, Dumba), 35. Ennis (Cullen, Spurgeon), 57. Zucker (Staal)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Dumba, Spurgeon, Seeler, Prosser, Olofsson – Granlund, M. Koivu (C), Zucker – Niederreiter, E. Staal, Parise (A) – Ennis, Eriksson Ek, Coyle – M. Foligno,Cullen, Winnik.

Spočiatku kontrolovali hru domáci, no v 8. minúte urobili v obrannom pásme veľkú chybu, ktorá umožnila Divochom otvoriť skóre. Ennis zoči voči Halákovi backhandovým bafákom neuspel, puk ale za bránu dosledoval Coyle, ktorý ho nahodil pred bránu, kde bol Joel Eriksson Ek. Ostrovania mali blízko v vyrovnaniu pri šanci Eberleho, betónom ho ale vychytal Dubnyk. Pri strele Baileyho do odkrytej brány zas gólmanovi Wild pomohol Dumba, ktorý zabránil čistému gólu. Isles sa napokon vyrovnania v prvej tretine dočkali, v záverečnej minúte sa strelou od modrej presadil Ross Johnston.

A na začiatku druhej časti už šli domáci do vedenia. V čase 21:57 tečoval Hickeyho strelu Anders Lee a bolo 2:1. Potom však Wild strelili tri góly počas piatich minút a otočili duel. Na 2:2 vyrovnával v polovici stretnutia po skvele zvládnutom samostatnom úniku Matt Cullen, krásne ho doň vysunul Suter. 32. minúta priniesla gól Jasona Zuckera strelou z prvej spomedzi kruhov po ďalšej asistencii od Sutera. A už na 4:2 upravil po backhandovom zakončení z pravého kruhu Tyler Ennis. Posledné slovo v gólovo bohatej dvadsaťminútovke mali Ostrovania, ktorí v 37. minúte znížili po rýchlom protiútoku. Z prvej trefy v NHL sa tešil Tanner Fritz.

V tretej časti to bolo dlho o jediný gól a Islanders zatlačili v snahe o vyrovnanie. Veď Minnesotu v tejto tretine prestrieľali v pomere 17:9. Dubynk však neinkasoval a v 57. minúte po ďalšej strele bez prípravy (tentoraz po nahrávke Staala) dal druhý gól v zápase Zucker. Islanders ešte v závere hrali presilovku a skúsili to aj s odvolaným Halákom, Wild už ale drámu nepripustili a tešia sa z dvoch bodov.