Wild zdolali Edmonton 2-1 po krásnom góle Coylea

O utorkovom víťazstve Minnesoty 2-1 v Rexall Place nad Edmontonom Oilers rozhodol víťazným gólom štyri a pol minúty pred koncom Charlie Coyle. Útočník Wild v strednom pásme zachytil zlú prihrávku súpera, prekorčuľoval brankára Viktora Fastha a spoza brány krásnym spôsobom zakončil. Minnesota tak prerušila minisériu dvoch prehier.

„Brankár vyšiel von viac ako som očakával a keď somsa tam dostal, bol som príliš blízko. Našťastie, som to tam nakoniec dotlačil,“ skonštatoval hrdina Coyle.

Za Wild skóroval aj Nino Niederreiter, gólman Devan Dubnyk urobil 23 zákrokov a proti Oilers si pripísal štvrté víťazstvo v sezóne.

Niederreiter otváral skóre stretnutia v 10. minúte prvej tretiny, keď využil stratu puku pred bránou od Naila Yakupova. Puk najprv získal Justin Fontaine, ktorý puk poslal Niederreiterovi, ten sa zblízka nemýlil. Pre švajčiarskeho krídleníka to bol prvý gól po 17-zápasových suchotách.

„Je to presne to, čo som potreboval,“ myslí si Niederreiter.

Stav zápasu vyrovnal v 38. minúte center Oilers Boyd Gordon, keď sa spoza brány snažil natlačiť na Dubnyka a puk sa do korčule Kyle Brodziaka odrazil do brány.

Za stavu 1-1 mal Edmonton niekoľko prvotriednych príležitostí, nedokázal ich však využiť, a tak prišiel trest od Coylea.

„Charlieho gól nemohol prísť v lepšom čase. Predtým sme začali sme strácať pôdu pod nohami, pre straty pukov,“ povedal tréner Wild Mike Yeo.

Ako sa očakávalo do zostavy Wild sa v dueli vrátil center Mikael Granlund. Pripísal si na konto tri strely a mal šancu aj v brejku, Fasth ho však vychytal.

„Je dobré, že sme získali dva body, ale do ďalších zápasov sa musíme zlepšiť. Zle sme manažovali puk, a to viedlo k šanciam a prečísleniam pre súpera,“ tvrdí Yeo.

„Prvý zápas po dlhej prestávke je vždy ťažký,“ povedal Parise. „Bol to dosť nudný duel, veľa sa toho nedialo, veľa pukov sa strácalo a vyhadzovalo po mantineli. Ale našťastie sme vyhrali.“

Sumár: Edmonton — Minnesota 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Góly: 38. Gordon (Hendricks, Klefbom) — 10. Niederreiter (Fontaine), 56. Coyle