Wild v infarktovom zápase zdolali Dallas 5-4 po predĺžení

Dnes v noci privítal Dallas Stars na svojom ľade Minnesotu a Wild vo vynikajúcom zápase zdolali Stars aj po tretíkrát v sezóne, tentoraz 5-4 po predĺžení. Duel musel dať zabrať nervom fanúšikov oboch tímov, Wild vyhrávali 3-0, potom prehrávali 4-3, pri hre bez brankára vyrovnali a v predĺžení sa tešili oni. Víťazný gól dal Marco Scandella, výborné výkony podali trojbodoví Zach Parise (0+3) a Thomas Vanek (1+2).

Skóre stretnutia otvorila v deviatej minúte Minnnesota, keď ukázala dobré napádanie a prinútila Dallas k chybe. Puk získal Vanek a krásne ho nahral Ninovi Niederreiterovi, ktorý prekonal Lehtonena. Niederreiter strelil dvoj jedenásty gól v sezóne a je najlepším strelcom divochov.

Ešte pred koncom prvej časti sa Wild podarilo zvýšiť vedenie na 2-0. V 18. minúte začal akciu kapitán Mikko Koivu, prihral obrancovi Nateovi Prosserovi, ktorý z veľkého uhla vystrelil a Lehtonen puk len vyrazil pred seba, kde číhal Jason Zucker, a ten už nemal problém vsietiť svoj deviaty gól v sezóne.

Druhú tretinu začal aktívnejšie Dallas, snažil sa streliť kontaktný gól, ale napriek šanciam a jednej presilovke sa to Stars nepodarilo. Veľký podiel mal na tom gólman Wild Darcy Kuemper.

A tak udrela Minnesota, v 12. minúte prostrednej časti získala už trojgólový náskok. Nádhernú akciu elitnej formácie divochov po osi Parise-Pominville zakončil fínsky center Mikael Granlund.

Stars sa napokon predsa len podarilo v druhej tretine skórovať. A to hneď trikrát v posledných štyroch minútach tejto časti hry. Na 3-1 znížil krásnou individuálnou akciou Čech Aleš Hemský, o necelé tri minúty znížil na rozdiel jedného gólu najlepší strelec ligy Tyler Seguin. A keď už nikto nečakal, že by sa ešte v druhej tretine mohol meniť stav, 11 sekúnd pred druhou sirénou vyrovnal na 3-3 Erik Cole, ktorý prekonal Kuempera presnou strelou „do vinkla“.

Aj na začiatku tretej tretiny mal Dallas prevahu, šance ale mali oba tímy. V 54. minúte však Stars poslal prvýkrát v zápase do vedenia obranca Alex Goligoski po veľmi kontroverznej situácii. Niederreiter šiel sám na brankára, pri zakončení ho atakoval jeden z hráčov Stars, podľa trénera Wild Yea to bol nedovolený zákrok, rozhodcovia však nepískali a z následného protiútoku skóroval Goligoski.

Dve minúty pre koncom tretej časti sa vhadzovalo v útočnej tretine Wild a Yeo odvolal brankára. A Minnesote sa to vyplatilo, Vanek vyrovnal na 4-4, keď po prihrávke Sutera parádne zavesil.

Na rad tak prišlo predĺženie, v ktorom Scandella o výhre Wild rozhodol po ďalšej krásnej akcii a prihrávkach Vaneka a Pariseho.

„Videl som, že útočíme,“ povedal Scandella. „Ja som sa len chcel dostať ku bráne a s hráčom ako Parise musíte byť vždy pripravený na prihrávku. Vymyslel výbornú akciu“

„Bol to zápas ako na hojdačke,“ povedal Yeo. „Skutočne sa mi páčila naša prvá tretina. V druhej tretine sme odchádzali a bolo cítiť, že sme Dallasu prenechali iniciatívu.“

Hráči Wild musia rýchlo zregenerovať, pretože už dnes v noci ich čaká líder Centrálnej divízie St. Louis Blues.

Sumár: Dallas — Minnesota 4:5 pp (0:2, 3:1, 1:1, 0:1)

Góly: 37. Hemský (Horcoff, Benn), 39. Seguin (Benn, Jokipakka), 40. Cole (Daley, Demers), 54. Goligoski (Seguin, Benn) — 9. Niederreiter (Vanek), 18. Zucker (Prosser, Koivu), 32. Granlund (Parise, Pominville), 59. Vanek (Suter, Parise), 63. Scandella (Parise, Vanek)